Piyasalar

22 Temmuz 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Selim Kotil: Gelin Canlar Bir Olalım

20 Mart 2019 12:09 tsi
Selim Kotil: Gelin Canlar Bir Olalım Şunu çok iyi görmemiz lazım. Bizim kaynaklarımızda gözü olanlar açısından Rizeli ile Batmanlı arasında hiçbir fark yoktur, onların bir tek derdi var, Müslümanı Müslümana kırdırmak ve buradaki servetin üzerine konmak.

 

BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, İstanbul Batmanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'ndeki konuşmasında, birlik ve beraberlik konusunda önemli mesajlar verdi. Kotil, "Neden hep İslam coğrafyasındaki kavga var? Biz birilerinin adına birbirimizle kavga ediyoruz, kaynaklarımızı adamlara veriyoruz" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, Sultangazi'deki İstanbul Batmanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgi göstererek karşıladığı Kotil, Türkiye üzerine oynanan oyunları anlattı. 

"Şunu çok iyi görmemiz lazım. Bizim kaynaklarımızda gözü olanlar açısından Rizeli ile Batmanlı arasında hiçbir fark yoktur" diyen Kotil, "Adamların bir tane derdi var, o oda Müslümanı Müslümana kırdırmak ve buradaki servetin üzerine konmak. Şuanda olan da bu... Neden hep İslam coğrafyasındaki kavga var? Biz birilerinin adına birbirimizle kavga ediyoruz, kaynaklarımızı adamlara veriyoruz. Sonuçta bizim elimizde bir tek kuruş para kalmıyor. Biz burada oturuyoruz, adamlar geliyor servetlerine servet katıyor. Biz bunu durdurabiliriz ama bir ve beraber olmamız lazım" ifadelerini kullandı. 

Kaynaklar ülke insanına gidecek 

Vatandaşların sorularını da cevaplandıran Kotil, Türkiye'nin petrol kaynaklarının bu ülke ve bu ülke insanı yerine yabancılara aktarıldığını ifade etti. 

Kotil, "2003 yılında bir kanun çıkardılar. Bu kanuna göre yabancıların çıkardığı madende devlet payı yüzde 2, yüzde 98'i yabancının. Şimdi Diyarbakır'da, Batman'da yaşayan vatandaşımızın cebinde para yok ama yabancılar buralardan oluk gibi petrol çıkarıyor. Biz diyoruz ki, Türkiye'nin bütün bu kaynaklarını devlet-millet ortaklığıyla vatandaşımıza vereceğiz" dedi. 

Güneydoğu'daki zengin petrol kaynaklarının yabancılara gittiğini ifade eden Selim  Kotil, BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'nde bu meseleye nasıl yaklaştığını da şu şekilde anlattı: "Biz kaynaklarımızdan istifade mi edeceğiz yoksa bu kaynakları Yahudi'ye teslim mi edeceğiz? Dikkat edin, bu konuyu Haydar Hoca'nın dışında hiç kimse konuşmuyor. Adam gelmiş, kaynaklarımıza çökmüş, milleti birbirine kırdırıyor. Zaten bir ve beraber olduğumuz biliyorlar ki, o zaman bu kaynaklara el uzatamayacaklar. Meseleleri şu: bölge karışsın, kavga çıksın adamlar da gelsin bütün bu kaynakları alsın ve götürsün. Şimdi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş yola çıkarken, Milli Ekonomi Modeli'ni kaleme alırken vatandaşlık maaşı diye bir kavram ortaya koydu. Bugün dünya bunu uyguluyor. Vatandaşlık maaşı nedir? Her Türk vatandaşı ayda bin TL maaş alacak. Nasıl  verecek, nereden verecek vesaire bir sürü şey söylediler. Şuanda İsveç, İsviçre veriyor. Finlandiya bunu konuşuyor. Haydar Hoca neden vatandaşlık maaşını vermeye karar verdi? İlk önce 'ben Güneydoğu'daki vatandaşımdan yola çıkarak ben bunu vermek istiyorum' dedi."  

Muhalefet değişirse iktidar da değişir 

Türkiye'nin tek çıkış yolunun BTP olduğunu ifade eden Kotil, şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Türkiye'de bizi hep gizlemeye çalışıyorlar. Bakın sesi açtılar. Korkuyorlar ki Selim Kotil'in sesi duyulmasın... Güneş balçıkla sıvanmaz. Hakikati gizleyemezsiniz. Bizim sesimiz milletin kulağına da ulaştı, kalbine de ulaştı. Şimdi önümüzde bir seçim var. Bu iktidar 'bana oy vermez iseniz çarpılırsınız' diyor. Yahu sana oy verenler faturalardan çarpılacağı kadar çarpıldı zaten. Muhalefet de diyor ki, 'aman ha iki partinin dışında oyları bölmeyin' Niye? Çünkü bu iktidarı ayakta tutan bu boş muhalefettir. Şimdi bu muhalefet değişir ve yerine Haydar Hoca gelirse iktidar da gidecektir."  

Üsküdar'da yoğun ilgi  

Sultangazi'de Batmanlılarla bir araya gelen BTP İstanbul adayı Selim Kotil daha sonra Üsküdar'a geçti. 

Sahilde vatandaşlarla sohbet eden Kotil, diğer partilerin stantlarını da ziyaret ederek, görevlilere başarılar diledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kotil'in halk buluşması doğal bir mitinge dönüştü. 

Seçim otobüsünün üzerine çıkan BTP İstanbul adayı Kotil, projelerini anlattı: "Şu vapurların bacasından kapkara çıkan dumanlara bakın. Kullandığı mazotunu denizi ve havayı kirlettiğini görün. Tuzla'da elektrikli gemiler yapılıyor ve bunlara başta Norveç olmak üzere dünyaya satılıyor. Türk mühendisleri yapıyor bunu. Neden biz bunu İstanbul'a getirmeyelim. Vapurları elektrikli yapacağız." 

Kotil'in yoğun temposu salon toplantılarıyla da devam etti. Kotil, kentsel dönüşüm mağduru olan Kirazlıtepe'yi ziyaret etti. Burada vatandaşlarla buluşan Kotil, kentsel dönüşüm meselesine yaklaşımlarını anlattı.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1459165 µs