Piyasalar

22 Temmuz 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Hüseyin Turhan; İlköğretim Öğrencilerimize Okul Servisi Ücretsiz Olacak

13 Mart 2019 14:58 tsi
Hüseyin Turhan; İlköğretim Öğrencilerimize Okul Servisi Ücretsiz Olacak Üsküdar BTP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan "Üsküdar Belediye Başkanı olursam, ilköğretim öğrencilerine okul servisini ücretsiz yapacağım" dedi.

BTP Üsküdar adayı Hüseyin Turhan  devam eden konuşmasında şunları dile getirdi;

Hüseyin Bey İlköğretim okullarında okuyan çocuklarımızın Ulaşımı için BENİM SERVİSİM projeniz var bu projeyi bizlere anlatırmısınız?

’BENİM SERVİSİM projemiz yapmış olduğumuz çalışmalar sonrasında Çocuklarımız ve Annelerimiz için ciddi bir öneme sahip olduğunu aynı zamanda ciddi bir gereklilik ve ihtiyaç projesi olduğunu gördük.  Neden mi? ‘’


Çocuklarımız bizlerin umut saçan güneşleri, umutları, hayalleridir. Onların iyi bir psikolojiye sahip olmaları gerekir, rahat bir ulaşım ve güzel bir eğitim hizmeti almaları bu psikoloji için çok önemlidir. Annelerimiz ve çocuklarımız evden çıkıyor onca yolu nasıl yürüyeceklerini mi düşünsün, bir kaldırımdan diğer kaldırıma geçerken arabaların çarpacağı korkusuyla mı yaşasın? Anneler onca yolu bir çile ile gidip geliyor yetmiyor birde akşam okuldan almaya gidiyorlar.

Annelerimiz saçma düzenin kurbanı olmamalı bu saçma düzen yüzünden çile çekmemeli. BENİM SERVİSİM projesi ile artık bu sorunu çözüyoruz. İlköğretime giden çocuklarımıza okul servisini bizzat belediyemiz karşılayacak.

Bu sistem nasıl işleyecek;

 Öncelikle tüm mahallelerde belli başlı yerlerde okul servislerine ait akıllı duraklar olacak bunun örnekleri dünyada oldukça fazla maalesef mevcut Belediye bu konularda oldukça geri kalmış. Bu duraklarda bekleyen öğrencilerimiz servislerinin nerede olduğunu kaç dakika sonra geleceğini durağın içerisinde ki takip ekranından da izleyebilecek. Aynı şekilde velilerde cep telefonlarına kurdukları uygulama ile servisimizi takip edebilecektir.  Tahsis ettiğimiz servislerimiz bu duraklardan İlkokul öğrencilerimizi alacak Hostes ya da Host eşliğinde evlerinden okullarına, okullarından da evlerine güvenle ulaştıracak. Bu hizmeti de ÜCRETSİZ olarak sağlayacağız çünkü biz buna memur ve mecburuz. Kimse merak etmesin bu hizmetin bütçesi Üsküdar ilçemizde var. Sadece yapılan israfların yüzde 1'i ile biz bu hizmeti ücretsiz yapabiliyoruz. Şimdiye kadar yapmayanlara halkımızın hesap sorması lazım. Bizler Projesi olan tek partiyiz vaat eden değil projeler ile yerine getiren bir anlayış ile geleceğiz.

Servisçi Kardeşlerimiz Mağdur Olmayacak;

Bu vesile ile anneler babalar rahat edecek. Ayrıca aylık olarak servis ücretinden kurtulacaklar. Servisçilerimiz merak etmesin onların işlerini ellerinden almayacağız. Üsküdarlı servisçilerimiz ile de anlaşarak bu hizmeti en iyi şekilde halkımıza sunacağız. Bu şekilde hem ailelerimiz, hemde servisçilerimiz kazanacak.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1423225 µs