Piyasalar

23 Temmuz 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

BTP Adayı Hüseyin Turhan ;CEM EVLERİ DE CAMİLER DE ALLAH'IN EVİDİR

12 Mart 2019 17:17 tsi
BTP Adayı Hüseyin Turhan ;CEM EVLERİ DE CAMİLER DE ALLAH'IN EVİDİR Üsküdar BTP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sayın Hüseyin Turhan "Üsküdar Belediye Başkanı olursam, en kısa sürede Cem Evleri açacağım" dedi

BTP Üsküdar adayı Hüseyin Turhan  devam eden konuşmasında şunları dile getirdi;

 ‘’Cem evi de camii de Allah’ın evidir.  Buralarda ibadet edilir dua edilir göz yaşı dökülür. Alevi kardeşlerimiz İslam' ı aşk boyutunda yaşamıştır  ve Ehlibeyt' e her zaman sahip çıkmıştır. Keşke bizde Alevi kardeşlerimiz kadar Hz. Ali’ yi ve Peygamberin Ehlibeytini aşk boyutunda sevebilsek. Onların Ehlibeyt'e olan bağlılığını kavrayıp o yürekte olabilsek.

Alevi kardeşlerimizin Üsküdar ilçesinde acil şekilde Cem Evlerine ihtiyacı var. Mevcutta ki belediye ile defalarca görüşüp yardım sözü almalarına rağmen, belediyemiz bu istekleri kulak arkası etmiştir. Ve Alevi kardeşlerimize hakları verilmemiştir.Üsküdar'da cami yapmak ve restore etmekle hava atanlar konu Alevi kardeşlerimizin Cem Evlerine gelince sesiz kalmayı görmemezlikten gelmeyi seçmişlerdir.

Üsküdar'da ikamet eden binlerce Alevi kardeşimiz var, yıllardır hak arayışı içindeler. Şimdiye kadar belediye başkanlığı yapmış hiçbir siyasi Alevi kardeşlerimize sahip çıkmadı. Maalesef Emevi zihniyeti yüz yıllardır devam etmekte. Bu konuyu çok açmak istemiyorum ama Alevi kardeşlerimiz benim ne demek istediğimi çok iyi bilirler.

Alevi kardeşlerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmelerde ciddi bir sitemleri olduğunu ve Cem evleri yapmak istediklerini mevcut olan Üsküdar Belediyesinin hiçbir şekilde yardımcı olmadıklarını ve "devamlı bizleri oyalıyor, hiçbir destek yapılmıyor " dediklerini gördük.

Düşünsenize Belediye Başkanlığını aldığı zamandan bu zamana kadar Üsküdar'ı şantiyeye çeviren her yeri beton yapılarla donatan bu yönetim Cem Evi konu olunca bir adım dahi atmıyor.

Bu kadar bina yapıyorsun bir Cem Evimi yapamıyorsun? Bu gerçekten çok büyük bir ayıptır.

 

Bakın Cem Evlerinde Allah deniyor, Salavatlar getiriliyor, Namaz kılınıyor yani ibadet ediliyor. Cem Evi Allah'ın evidir, İslam  dergahtır . Nedir sizin bu Cem Evlerine karşı düşmanlığınız? Bunların İslamiyet’e bakışları farklı, bunlar insanları düşünceleri ile ayrı kutuplara bölüyor biz ne diyoruz BİZ ALEVİSİ VE SÜNNİSİ İLE KARDEŞİZ BİR BÜTÜNÜZ’’ diyoruz.

Bakınız Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş yıllardır Ehlibeyt'i anlatıyor. Alevi ve Sünnileri bir araya getiriyor. Kardeşlik ve barış için bu zamana kadar kimsenin yapmadığını yapıyor. Bizde Üsküdar'da Genel Başkanımızın yolundan gideceğiz.

Üsküdar'da İlk yapacağımız İş Cem Evi Açmak Olacaktır;

Alevi kardeşlerimizin ihtiyacı olan Cem Evleri en kısa sürede açılacaktır. ihtiyaca göre bunun sayısı 3 olur 4 olur 5 olur. Bunun kararını Alevi kardeşlerimiz verecek. İhtiyaçları olduğu kadar Cem Evi açmaya belediyemiz hazır olacak. Hiç merak etmesinler Üsküdar'da artık Alevi kardeşlerimizin hakkı yenmeyecek. Ayrıca Camilerimize verilen tüm hizmetler Cem Evlerimize de verilecek. Ve  bu şekilde Üsküdar'da kardeşliği ve barışı sağlayacağız. Yetti mi peki? Yetmedi tabi!

Üsküdar Ehlibeyt'i Anlama ve Araştırma Merkezi kuracağız;

Üsküdar'da yapacağımız en büyük çalışma insanlarımıza Ehlibeyt'i en iyi şekilde anlatmak olacaktır. Belediye olarak Üsküdar'da Ehlibeyt'i Anlama ve Araştırma Merkezi kuracağız. Bu merkezimizin görevi Müftülük ile ortaklaşa hizmet etmek olacak.

Alevi Dedelerimizden de destek alacağız, Üsküdar'da Alevi kardeşlerimiz ve Sünni kardeşlerimizi bir araya getireceğiz. Yüzyıllardır bize İslam diye yutturdukları yalanları insanımıza tek tek anlatacağız. Araştırma Merkezimiz bir çok hizmet yapacak. Hem müftülük hemde Cem Evlerimiz merkezimize destek verecek. Gönüllü olarak bu konuda bize yardımcı olacak onlarca İslam Alimi dostlarımız var. Zaten bu projeyi bize önerende onlar, durduk düşündük ve bize çok mantıklı geldi. Ehlibeyt'i Anlama ve Araştırma Merkezi'miz hem camilerde hemde Cem evlerinde ciddi hizmetler yapacaklar. Göreceksiniz kısa sürede Üsküdar'ın manevi havası  daha da güzelleşecek. Bu güzellikleri Üsküdar'da uygulamak için alevi kardeşlerimiz bize sahip çıksınlar. Alevi kardeşlerimizden bu sebeple destek bekliyorum.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1521658 µs