Piyasalar

23 Mayıs 2019, Perşembe tsi
°C

En Sıcak Konular

Rakipleri Karşısına Çıkamıyor

5 Mart 2019 19:14 tsi
Rakipleri Karşısına Çıkamıyor Katıldığı Televizyon programlarında rakiplerini halkın huzurunda tartışmaya çağıran BTP İBB Adayı Selim Kotil, İstanbul için hazırladığı projeleri ile rakiplerinin korkulu rüyası oldu.

Katıldığı Televizyon programlarında rakiplerini halkın huzurunda tartışmaya çağıran BTP İBB Adayı Selim Kotil, İstanbul için hazırladığı projeleri ile rakiplerinin korkulu rüyası oldu. Projeleri ile rakiplerine meydan okuyan Kotil İstanbul'un sorunlarını ben çözerim dedi. Kendisine BTP adayı Selim Kotil'in projeleri ile ilgili soru sorulan Binali Yıldırım, sorulan sorulara cevap veremedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, partisince Ankara'da düzenlenen Türkiye geneli aday tanıtım töreninde konuştu.


Konuşmasına, "Bizim işimiz çok kolay. Aday olduğumda Milli Ekonomi Modeli'ni aldım. Zaten bütün projeler orada" sözleriyle başlayan Kotil, "Şimdi İstanbul Boğazı'nın altından elektrik üretme projesi zaten kitapta var. Şimdi bu projeleri adaylar duyunca renkleri, benizleri atmaya başladı. Vatandaş Binali Yıldırım Beye soruyor; "Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul Boğazı'nın altında elektrik üretecek, ne diyorsunuz? "Önce 'yok öyle bir proje' diyor. Sonra 'var öyle bir proje' diyor. Bir dakika içinde var-yok, yani sigorta attı. Sayın Binali Bey, İstanbul Boğazı'nın altından elektrik üretmek, Karadeniz'den tuzlu suyu alıp ters ozmos yöntemi ile temizlemek, seralar, güneş tarlaları kurmak, bunlar sizi aşan konular. Siz ok atmakla, topaç çevirmekle uğraşın. Bu projeler Haydar Hoca'nın ve kadrosunun işi olacak" şeklinde konuştu.

Dünya yüzünü Baş'a döndü

"Tarihte Genel Başkanımıza uygulanan karartma ve ambargo yıllar boyunca hiç kimseye uygulanmadı" diyen Selim Kotil, "Dünyada kapitalizm var, sosyalizm var, her ikisini de yıkan Haydarizm var. Milli Ekonomi Modeli hayata geçti, dünya aldı uygulamaya başladı. Dünyanın iktisat tarihi değişti, BRICS ülkeleri ortaya çıktı. 2008'de ABD krize girdi bu modele yapıştı, Avrupa bu modele yapıştı, Rusya ismini vererek ilan etti. Çin, Brezilya, Hindistan takip etti. Dünya buraya döndü yüzünü, ama ısrarla Türkiye'de bir irade onu kapatmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

FETÖ'ye karşı duran tek isim

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini de hatırlatan Kotil, şöyle konuştu: "FETÖ 15 Temmuz'da bir kalkışmada bulundu. Şimdi kahraman gibi ortada geziyorlar. FETÖ'ye karşı duran tek isim Haydar Hoca olmadı mı? Bunları ayıktırmak için mücadele vermedi mi? O zaman FETÖ'nün koluna girenler o kalkışmanın önünü açtılar ve bugün o darbe girişimi başarısız olmuş ise bunu Türk milleti olarak Haydar Hoca'ya borçluyuz."

Önce İstanbul'a demokrasi gelsin

Selim Kotil Ankara'daki konuşmasında Suriye'deki durumu da değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye demokrasi getirmekten bahsettiğini ifade eden Kotil, "Gelin Suriye'ye demokrasi getirelim, dediler. Sayın Cumhurbaşkanım gelin önce İstanbul'daki seçimlere demokrasi getirelim. Adayını gönder, karşıma çıksın! Asıl demokrasiyi buraya getirin. Sonuçta Alevi-Sünni çatışması isteyen global güçlere karşı bu coğrafyada Ehl-i Beyt anlayışıyla onların oyununu bir tek isim bozdu. Bugün eğer biz komşularımızla savaşa girmemiş isek bunu Prof. Dr. Haydar Baş'a borçluyuz" dedi.

'Türkiye'yi ancak Haydar Hoca kurtarır'

BTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, ekonomi üzerine de değerlendirmeler yaptı. Kotil, şöyle konuştu: "Şimdi ne oldu? Bütün bu karatmaların sonunda ülke yüzünü Haydar Hoca'ya çevirmediği için ekonomi battı. Geçim derdi hepimizi sardı. Gırtlağımıza kadar borcun içindeyiz. 600 milyar lira tüketici kredisi borcumuz var. Ne diyor Muharrem İnce, ne diyor Meral Akşener? Ben gelirsem dışarıdan borç para getireceğim diyor. Mustafa Kemal ne diyor? 'Başkalarının nasihatleriyle, paralarıyla hiçbir ülke kalkınmamıştır' diyor. Deniz bitti. Borç para ala ala, 1 trilyon dolar borçla ülkeyi batırdınız. Bu noktadan Türkiye'yi kurtaracak olan bir tek isim var. O da Prof. Dr. Haydar Baş. Artık millet düştüğü bu sıkıntılı durumda bu hakikati görüyor. Şu anda bütün aday arkadaşlarımdan istirham ediyorum;  eğer genel başkanımıza gönül veren insanlara ulaşır ve eğer sandığa getirtirsem ben İstanbul'u alacağım. Sizler de bulunduğunuz yerlerde bu yönelişi sandığa taşırsanız siz de bulunduğunuz illeri alacaksınız."
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
    kapat

    Değerli okuyucumuz,
    Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
    Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
    · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
    · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
    · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
    · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
    · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
    · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
    · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
    · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
    Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
    www.sinemalar.com

    En Çok Okunan Haberler


    Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
    1630904 µs