Piyasalar

23 Mayıs 2019, Perşembe tsi
°C

En Sıcak Konular

BTP Adayı Turhan ;Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar'da işsizlik olmayacak.

28 Şubat 2019 15:52 tsi
BTP Adayı Turhan ;Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar'da işsizlik olmayacak. Peki mevcut belediyemiz ne yapıyor? Park yapıyor, bina yapıyor, bahçe açıyor. Ve bunları da millete lütuf olarak sunuyor. 1 milyar 250 milyon bütçesi ile halkı sefalet içinde gençleri işsiz olan bir belediye sizce gerçekten de işini yapıyor mu?

Sorana park yaptık bahçe yaptık diyorlar. Peki işsizliğe çare var mı? Yok! Yoksulluğa çare var mı? Yok! Milletin aşını, işini, sosyal haklarını olması gereken seviyeye çıkarabiliyormusun? Yok!

Üsküdar BTP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Turhan Üsküdar'da Mahalle İşletmeleri Projesi ile Üsküdar halkının işsizliğine çare bulacağını açıkladı.

BTP Üsküdar adayı Hüseyin Turhan  devam eden konuşmasında şunları dile getirdi;

Üsküdar 600 bin nüfusu ile birçok ilimizden daha çok nüfusa sahip büyük bir ilçedir. Ve ilçemizde yaşayan halkımızın geneli Üsküdar ilçemize çok uzak yerlerde çalışmaktadır. Ve Üsküdar'da işsiz sayısı oldukça fazladır. Gençlerimiz işsiz ve insanımız ciddi geçim sıkıntısı çekmektedir. Üsküdar'da evine erzak alamayan, kirasını ödeyemeyen, ay sonunu zor getiren insanlarımız var. Bu durumu Üsküdar'da ki vakıflarımızın kurduğu aş evlerinden de görebilirsiniz. Üsküdar'da binlerce aile evinde yemek pişiremiyor.

Peki mevcut belediyemiz ne yapıyor? Park yapıyor, bina yapıyor, bahçe açıyor. Ve bunları da millete lütuf olarak sunuyor. 1 milyar 250 milyon bütçesi ile halkı sefalet içinde gençleri işsiz olan bir belediye sizce gerçekten de işini yapıyor mu? Mevcut belediye başkanı yaptığı konuşmalarda parktan bahçeden bahsediyor. Sorana park yaptık bahçe yaptık diyor. Peki işsizliğe çare var mı? Yok! Yoksulluğa çare var mı? Yok! Milletin aşını, işini, sosyal haklarını olması gereken seviyeye çıkarabiliyormusun? Yok!

İşte Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğu günden bu zamana kadar İş dedi Aş dedi birlik dedi, barış dedi. Milleti zengin edecek projeleri ile halkının karşısına çıktı. Bizde belediyecilik anlayışımızda Genle Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ni uygulamaya karar verdik.

Harcayan değil, Üreten Belediye olacağız. Halkımıza iş vereceğiz cebine para koyacağız ve harcamayı halkımıza yaptırarak Üsküdar'da ekonomiyi canlandıracağız. Bu konuda ki projemiz MAHALLE İŞLETMELERİ PROJESİ' dir.

 

Mahalle İşletmelerimiz ile Harcayan değil, Üreten Belediye olacağız.

Üsküdar’ın her mahallesinde işletmeler kuracağız ve bu işletmelerde o mahallenin gençlerini istihdam edilecek. Kurulacak olan işletme modeli Prof. Dr Haydar Baş’ın Dar Bölge Kalkındırma Modeli ve Milli Ekonomi Modeli temel alarak kurulacaktır.

Belediyemizin bütçesini öncelikle bu işletmeler için kullanacağız, işletmelerimiz her çeşit ürün üretecek.Üretilecek ürünlerin seçimini pazarlama ve satış tecrübesi olan ekibimiz ile belirleyeceğiz. Tüketimi devamlı olan temel maddeler üretmek ilk hedefimiz. Kullanacağımız tüm ham maddeleri yerli ürünlerimizden seçeceğiz. Bu şekilde Üsküdar İlçemiz hem KOBİ' lere destek vermiş olacak hemde ülkemize ekonomik anlamada katkı saplamış olacaktır.

Turizm ile ilgili çok ciddi projelerimiz var, bunları daha önce açıklamıştık. İlçemize gelen binlerce turiste Mahalle İşletmeleri' nde ürettiğimiz bir çok ürünü marketler çarşılar kurarak satacağız. Bu şekilde ülkemize dövizde kazandıracağız.

Ayrıca Mahalle işletmeleri  projesi sadece Belediyemizin işletmeleri olmayacak, yatırım yapmak isteyen her firmaya açık olacaktır. Bu işletmeler ürün üretimine dayalı işletmelerden seçilecek. Yatırım yapmak isteyen kuruluşlara her türlü destek belediyemiz tarafından verilecektir. Ruhsat parası, tabela parası, çöp vergisi, temizlik vergisi gibi belediye tarafından işletmelerden alınan bu tür vergiler yatırım yapmak isteyen işletmelerden alınmayacaktır. 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1163420 µs