Piyasalar

23 Mayıs 2019, Perşembe tsi
°C

En Sıcak Konular

'Ankara tarihi kimliğini BTP ile bulacak’

25 Şubat 2019 13:15 tsi
'Ankara tarihi kimliğini BTP ile bulacak’ BTP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Pak’ın Ankara’da ortaya koyduğu dikkat çeken projeleri var.

BTP adayının Ankara ile ilgili dikkat çeken projelerinden birisi de, Ankara’nın tarihi öneminin ön plana çıkarılacağı “Kurtuluşun Merkezi Ankara” projesi"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Avukat Mustafa Pak'ın projelerine ilgi büyük. Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde seçime giren ve aday gösteren BTP'nin Belediye Başkan adayları açıkladıkları projelerle dikkat çekiyorlar. Kendi şehirlerine yönelik, ayakları yere basan ve gerçekçi projeler halktan da karşılık buluyor. 


BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a ait olan "Milli Ekonomi Modeli" tezinden hareket eden adayların başında da Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Pak geliyor. Pak'ın Ankara'da ortaya konulan son derece önemli ve dikkat çeken projeleri var. 

'100 Dev Proje'
 
BTP adayı Mustafa Pak, "100 Dev Proje ile Atatürk'ün Ankara'sını inşa edeceğiz" sloganı ile ses getiriyor. Birbirinden önemli 100 proje ortaya koyan Pak, yaptığı Sivil Toplum Kuruluşu ziyaretlerinde, esnaf buluşmalarında ve Ankaralılarla buluştuğu her ortamda, Ankara'nın çehresini değiştirecek projelerini bir bir anlatıyor. 

BTP adayının Ankara ile ilgili çok dikkat çeken projelerinden birisi de, Ankara'nın tarihi öneminin ön plana çıkarılacağı "Kurtuluşun Merkezi Ankara" projesi. Sayın Pak, bu projesini anlatırken son derece önemli konuların altını çiziyor. Ankara'nın Kurtuluş Savaşımızın Merkezi ve Atatürk'ün şehri olduğunu vurgulayan Pak, "yıllardır bu yönü hiç dikkate alınmadı" diyor. 

'Ankara şehitler diyarıdır'

BTP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Pak'ın bu konudaki açıklamaları şöyle; "Ankara tarihimizin dönüm noktasında merkez olan şehirdir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşımızı buradan organize etmiş, Meclis burada açılmış ve bütün dünyaya Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşu buradan ilan edilmiştir.
Ancak bugüne kadar bu yönü ön plana çıkartılmamıştır. Biz bu konuda önemli çalışmalar hazırladık, Ankara tarihin dönüm noktası olan şehir olarak ön plana çıkacak. Tematik bir çalışma ile Anıtkabir, Birinci ve İkinci TBMM binalarının bulunduğu Ulus merkez olmak üzere, Mehmet Akif'in İstiklal Marşımızı yazdığı Tacettin Dergâhı, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Türbesi ile bütünleşen buradan Polatlı'ya kadar uzanan bir düzenleme yapılacak. Türk kurtuluş mücadelesi ve yaşananlar insanımıza, genç neslimize yaşatılarak öğretilecek.
Ankara'da gözden kaçan önemli bir husus da şehitler diyarı olmasıdır. Cephelerde şehit olan Ankaralı kahramanların yanı sıra, özellikle Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz esnasında Ankara'ya getirilen yaralılar var. Bunların içinde çok sayıda Ankara'da şehit düşenler var. Onların konulduğu kabirler de şehitlik olarak Ankara'ya, Türkiye'ye kazandırılacak.
Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak milletimizin ekonomik, sosyal, kültürel her alanda ihtiyaç duyduğu, çare aradığı sorunlarının çaresiyiz. Biz bu işi biliyoruz. Genel Başkanımızın tezleri bütün dünyada kabul görüyor ve uygulanıyor. Biz de kendi ülkemizde, kendi şehrimizde Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in tezlerini uygulayacak ve milletimizin yüzünü güldüreceğiz."
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1535791 µs