Piyasalar

23 Nisan 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Haydar Baş Hocaya destek seli

15 Ocak 2019 16:19 tsi
 Haydar Baş Hocaya destek seli 7'den 70'e her kesimden yağan destek mesajlarındaki ortak ses, 'komlocular mutlaka bulunmalı, adalet yerini bulmadı' oldu

Damadını asker ocağına teslim ettikten sonra dönüş yolunda bir komplunun hedefi olan Prof. Dr. Haydar Baş'ı seven milyonlarca vatandaş, sosyal medya üzerinden çığ gibi büyüyen bir sevgi seli başlattı. 7'den 70'e her kesimden yağan destek mesajlarındaki ortak ses, 'komlocular mutlaka bulunmalı, adalet yerini bulmadı' oldu

 

Ömrü boyunca yaptığı çalışmalarıyla milletimiz nezdinde haklı bir saygınlık kazanmış olan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ı hedef alan komplo, tüm yurtta infial uyandırdı.

Her kesimden on binlerce vatandaş, Prof. Dr. Baş'a yapılan saldırıya sert tepki göstererek, sorumluların bir an önce bulunup, adalete hesap vermelerini istedi. Prof. Dr. Haydar Baş'a yapılan menfur saldırıya tepki gösteren basın camiasından onlarca isimlerden biri de ünlü gazeteci Nurcan Sabur'du.

Mesajında Sabur, "Haydar Baş Bey'e yapılan komplonun aydınlatılması Atatürk sevdalılarını sevindirip rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında Susurluk'ta Haydar Baş'a kurulan komploya tepki gösteren Sabur, "Asılsız ihbar sonucu, Atatürk sevdalısı Haydar Baş Bey'e yapılan hukuk dışı bu uygulamayı kınıyorum. Bu komplonun özrü ve telafisi bütün Atatürk sevdalılarını sevindirip rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.

Haydar Baş niçin hedef seçildi?

Toplumun istisnasız tüm kesimlerinin gönlünde taht kurmuş olan Prof. Dr. Haydar Baş'a Türk silahlı Kuvvetleri mensuplarından da destek mesajları geldi.

Emekli Kurmay Albay Aziz Ergen de gönderdiği bir mesajla Prof. Dr. Haydar Baş'a kurulan komploya tepki gösterdi.

Prof. Dr. Baş gibi bilim ve siyaset adamlarına Türkiye'nin ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Aziz Ergen, son dönemde Hoş Geldin Atatürk ve Ehli Beyt Külliyeti gibi eserlerle gündeme gelen Prof. Dr. Haydar Baş'ı bu eserleri yüzünden hedef alındığına vurgu yaptı.

Emekli Kurmak Albay Aziz Ergen şunları kaydetti: "Değerli Haydar Baş Hocamızın eserleri kendisini bu süreçte hedef haline getirmiştir. Böyle bir bilim ve siyaset adamına ülkemizin ihtiyacı büyüktür. Mutlaka çok iyi korunmalıdır. Neslinin çok önemli bir fikir insanıdır. Devletin Sayın Hocamıza yakın ve ikametgâh koruması tahsis etmesi gerekir. Çok geçmiş olsun. Bütün kalbimizle Sayın Hocamız ile birlikteyiz. Değerli hocamıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz."

Haydar Baş'a destek seli

7 Ocak'ta yaşanan menfur hadiseden sonra Türkiye ve dünya genelinden yağmur gibi Prof. Dr. Haydar Baş'a destek mesajları gelemeye devam ediyor. Bu mesajlardan bazıları şöyle:

"Bugün Haydar Baş'a yapılan bu saygısızlık yarın diğer muhalefet liderlerine de yapılacaktır. Kabul edilemez bir gözdağı verme biçimi."

"Alacak verecek davasının ağır ceza davasına dönüştürüldüğü ve alacaklının yargılandığı başka ülke yoktur. Adliyede Haydar Baş'a komplo…"

"Balıkesir'de organize edilen menfur saldırı bir suikast girişimi. Siyaset, failleri bulmak zorunda…"

"Bir insan düşünün ki Mustafa Kemal'e öz babası gibi sahip çıksın, insanlara, aynı Mustafa Kemal gibi, gerçek dinini ve Ehl-i Beyt'i anlatsın. Hepsinin yanında bir de dünyada kabul görmüş bir ekonomik sistem ortaya koysun. Vatan hainlerinin Haydar Baş'a komplo kurması normal tabi…

"Hukuksuz saldırılara bile hukuk ile cevap veren Haydar Baş'a bakın devlet adamlığı ve nezaket öğrenin."

"Haydar Baş'ın üzerine neden geliyorlar biliyor musunuz? Atatürk'ü anlattığı için, yeraltı kaynaklarımızı yağmalayanları ifşa ettiği için, etnik köken ve mezhep kardeşliğini tekrar tesis ettiği için, devlet benim, millet, asker, polis benim dediği için."

"Hayatı boyunca hukukun bir santim dışına çıkmamış olan ve "Ben suç işlemeyi bilmem" diyen Haydar Baş'a komployu herkes kınamalıdır."

"Atatürk'e yöneltilen iftiralara belgelerle cevap veren, bize gerçek Atatürk'ü anlatan tek liderdir Prof. Dr. Haydar Baş. Haydar Baş doğruları söyleyip insanları ayıktırdığı için mi bu komplo?"

"Neden Haydar Baş'a komplo kuruyorlar? Çünkü 1- Milli Ekonomi Modeli ile sömürüye son verdi. 2- Siyasal İslam'a karşı tevhidin merkezi Ehl-i Beyt inancını ortaya çıkardı. 3- Hoş Geldin Atatürk ile "dinsiz Atatürk" iftiralarını yıktı."

"En çok birlik beraberlik mesajı veren Lidere yapılmış bu hakareti asla kabul etmiyoruz. Adalet tecelli etmelidir."

"Dinlerarası diyalog tehlikesine karşı göğsünü gerip aziz milletimizi uyaran Haydar Baş'a komplo... Bu hain saldırının arkasındaki güçler derhal aydınlatılmalı."

"Haydar Baş'a komplo kuranlar dün olduğu bugün de hukukun önünde hesap verecekler. Ülkemizin birlik beraberliği için yıllardır mücadele eden Sayın Baş'a yapılan uygulama Sayın Bakanımız Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığı'nca araştırılıp olay gerçekleriyle aydınlatılmalıdır."

"Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk tam bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır diyen Prof. Dr. Haydar Baş'a komplo kuranları şiddetle kınıyorum. Hukuk önünde hesap verecekler."

"Yapılan hakaret hem Haydar Baş'ın şahsına hem de Türk milletine yapılmıştır. En kısa sürede failleri ortaya çıkarılıp yargılanmalı."

"Haydar Baş'a komplo FETÖ zihniyetinin bir ürünüdür. Bu komplo, hayatında devlet-millet birliğini savunan, asker-millet kaynaşmasını şiar edinen bir insana zarar değil güç verir."

"Hukuk Devleti'nde komplo olmaz. Hukuk Devleti buna müsaade etmez. Haydar Baş'a komplo oluyorsa ortada ya hukuk yoktur ya da Devlet…"
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1269364 µs