Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Dr. Abdullah Terzi: Sorunlar çok çözüm tek

26 Nisan 2018 12:58 tsi
Dr. Abdullah Terzi: Sorunlar çok çözüm tek Aksaray'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumu’nda konuşan Dr. Abdullah Terzi hükümete, "Mevcut siyasilerin çözümleri olsaydı Türkiye’nin sorunlarını 16 senedir çözmüş olurlardı.

Aksaray'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumu’nda konuşan Dr. Abdullah Terzi hükümete, "Mevcut siyasilerin çözümleri olsaydı Türkiye’nin sorunlarını 16 senedir çözmüş olurlardı. Sorunlar devasa ve üstüne koya koya önümüze çıkıyor. Bu sorunları çözecek olan model, Milli Ekonomi Modeli’dir, lider de Prof. Dr. Haydar Baş'tır" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi Yeni Mesaj gazetesi tarafından Aksaray'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumu’nda konuştu.

Konuşmasında, "Devletimizin kuruluş sistemi cumhuriyete yönelik bir tehdit var. Vatanımıza yönelik bir tehdit var, huzurumuza, dirliğimize ve cebimize yönelik ciddi bir tehdit var" diyen Dr. Terzi ekonomiye dikkat çekti ve BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'ne değindi.

Abdullah Terzi, "Bakın Hollanda gibi, Finlandiya ve İsviçre gibi Avrupa'nın değişik ülkelerinde temel gelir desteği diye bir kavram üretildi, yani vatandaşlık maaşı. Biz de kendi vatandaşımıza maaş verelim diyorlar. Bu fikir Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikri. Haydar Baş, ‘18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşına bin TL vatandaşlık maaşı vereceğim' dedi. Bu düşünce bugün Avrupa'nın değişik ülkelerinde referanduma sunuluyor ve kabul görmesi için uğraşılıyor" dedi.

‘Milli Ekonomi Modeli dünyayı değiştiriyor’

Milli Ekonomi Modeli'nin Milli Para formülün bugün dünyadaki değişimi tetiklediğini ifade eden Dr. Abdullah Terzi şöyle devam etti: "Milli ve yerli para ilk defa 2005 yılında Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli kitabında yer alan bir kavramdır. Daha önce ekonomi literatüründe bu kavram yoktu. Haydar Baş 2005 yılında milli ve yerli parayı kitabına aldı ve bunu kitabında anlattı. Şu anda senin cebindeki paranın üzerinde Türk Lirası yazsa bile o doların tercümesi. O senin paran değil, senin emeğinin karşılığı değil. Bugün milli paralarla uluslararası ticaret öne çıkan bir kavram oldu. Rusya, Çin, Hindistan ve diğer BRICS ülkeleri bunu yapıyor. Türkiye güya bunu İran’la yapmaya çalışıyor ama Türkiye'nin parası milli para değil ki... Türk lirası doların tercümesi olduğu için doların tedavülde olduğu bir para hükmündedir. Bu nedenle dünyadaki değişimi tetikleyen bir ekonomi modeli var, bunu görmemiz gerekiyor."

‘Çözebilseydiler 16 yılda çözerlerdi’

Konuşmasında mevcut iktidarın Türkiye'yi 16 yıldır tek başına yönettiğini ifade eden BTP Genel Başkan Yardımcısı Terzi hükümete şu kritik sorunları sordu: "Haydi bakalım, bir çözümünüz var mı? İşsizliği nasıl önleyeceksiniz? Dövizdeki yükselişi nasıl engelleyeceksiniz? İstihdamı nasıl sağlayacaksınız? Borçlanmaya nasıl bir çözümünüz var? Enflasyonu nasıl aşağı çekeceksiniz? Cari açık büyüyor, bunu nasıl engelleyeceksiniz? Bunların hiçbirisinin bir çözümü yok. Zaten 16 senedir olsaydı bunu yaparlardı. Sorunlar devasa ve üstüne koya koya önümüze çıkıyor. O bakımdan bu sorunları çözecek olan model Milli Ekonomi Modeli’dir. Bu sorunları çözecek olan kadro Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarıdır, bu sorunları çözecek olan lider de Prof. Dr. Haydar Baş'tır.”
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1349872 µs