Piyasalar

23 Nisan 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Eyercioğlu: Biz bu hale nasıl geldik?

8 Şubat 2018 10:03 tsi
Eyercioğlu: Biz bu hale nasıl geldik? Malatya'da düzenlenen Atatürk Vatandır sempozyumunda Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu konuşmasında çok önemli açıklamalar yaptı

Malatya'da düzenlenen Atatürk Vatandır sempozyumundaki konuşmasında ‘Biz buraya nasıl geldik sorusu mutlaka sorulmalı’ diyen Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, "Kilis'te, Reyhanlı'da, Kırıkhan'da vatandaşlarımız evinde oturduğu yerde başımıza ne zaman bir bomba düşecek diye bekliyorlar" dedi.

Yeni mesaj gazetesi tarafından Malatya'da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumunda Suriye gündemi değerlendirildi.

Konuşmacılardan Gaziantep Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu Suriye tarafından Kilis ve Afrin'e atılan roketlere dikkat çekti. "Hemen yanı başımızda Kilis'te, Reyhanlı'da, Kırıkhan'da vatandaşlarımız evinde oturduğu yerde başımıza ne zaman bir bomba düşecek diye bekliyorlar" diyen Profesör Eyercioğlu şöyle devam etti: "Oradaki psikoloji çok enteresan, ıslıklar çalarak bir şey geçiyor, arkasından bir gümbürtü kopuyor, çıkıyorsunuz ve acaba kimin evine düştü diye bakıyorsunuz, manzara bu. Biz buraya nasıl geldik sorusu mutlaka sorulmalı ve her birimiz burada benim ne kadar hissem var diye kendimizi bir muhasebeye çekmeli. Çünkü o cephe artık geriye doğru genişleyebilir. Zira Prof. Dr. Haydar Baş'ın yıllardan beri söylediği bir şey var, 'Okyanus ötesindekiler bu coğrafyayı kendilerine vatan yapma niyeti ile buraya geliyorlar' diyor. Bu adamlar buraya geçici bir dönem için gelmiyor. Bu coğrafyayı kendilerine vatan yapmak için geliyorlar. Onun için vatan nedir sorusu ve Atatürk Vatandır sloganı milleti ayıktırmak için söylenmiş belki de en son cümledir."

Atatürk dinsiz fitnesi yeşertildi

“ABD bu coğrafyayı kendine vatan yapmak istiyor” diyen Prof. Dr. Eyercioğlu, Ortadoğu’da bağımsızlığını kaybetmiş ülkelerin durumuna dikkat çekti ve Atatürk'ün bu ülkeye yaptığı hizmeti anlattı.

Eyercioğlu, "Nasıl olur ki biz bu vatanı kurtaran ve bize emanet eden bir insana, Mustafa Kemal'e düşman kesiliriz? Bunu anlamak mümkün değil, ama gerçekleşen hadise bu. Atatürk dinsizdir diye ortaya konan bir fitne maalesef yeşertildi. Gençler yaşadıkları ülkenin nimetlerini yerken o nimetleri kendisine sunanlara en büyük vefasızlığı yapar hale geldi" dedi.

‘Gözümüzü, kulağımızı kapatırsak…

Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu Malatya'daki konuşmasına şu çarpıcı sözlerle devam etti: "Şimdi bakıyoruz; yanı başımızda Irak. Şöyle bir düşünün kaç yıldan beri Irak'ta savaşsız bir gün geçmedi. 80’lerde İran savaşı ile başlayan süreç hala devam ediyor. Yani bugün 40 yaşına gelmiş bir Iraklı savaşsız bir gün görmedi, kansız bir gün yaşamadı. Irak böyle de Libya, Yemen, Afganistan ve Suriye böyle değil mi? Peki Türkiye'nin ne farkı var? Adım adım geliyor. Bugün Kilis'in, Reyhanlı'nın başına düşen bombaların yarın Malatya'ya düşmeyeceğinin garantisi nedir? Biz Prof. Dr. Haydar Baş'ın önümüze koyduğu bu kadar açık ve yalın adreslere hala gözümüzü, kulağımızı kapatırsak inanın şu salona geldiğimiz gibi daha gelemeyiz, evimizde oturduğumuz gibi oturamayız, çoluk çocuğumuzla bir sofrada buluşamayız. Bunlar yavaş yavaş gerçekleşiyor."
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1276067 µs