Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MALİ KİRİZ

31 Ocak 2018 19:03 tsi
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE MALİ KİRİZ Türkiye’de hızla yatırımlar yapılan İnşaat Sektöründe ciddi krizlerle karşı karşıya kalabiliriz. Yapılan daireler satılamıyor, kimsenin gücü yetmiyor. Kısaca Para yok İnşaat Çok…

Kentsel Dönüşümle hareketi ile beraber ülkemizde İnşaat sektörü hızla artarak en çok tercih edilen ve yatırım yapılan sektör oldu. Ülkemizde birçok tanınmış şirketler firmalar hatta siyasiler, ünlüler kısaca maddi imkanı olan herkes yatırımını inşaat sektörü yönünde kullandı. Hatta KDV indirimi, Damga vergilerinin sıfırlanması, tapu harçlarının yarı indirilmesi gibi esneklikle sektörü ayakta durması için mücadele edildi. Eee hal böyle olunca da beklenti büyük oldu. Ancak bilinen ve ısrarla görmezlikten gelinen bir gerçek var ekonomik sıkıntı.

 

Parası olmayan halk, Halka daire satabilmek için kredilerle başvuran tüm imkanları ile yatırımını inşaata yapan müteahhitler yada şirketler ve Müteahhitlere ve şirketlere kredi veren bankalar… ve birçok problemler zinciri. Ülkede adeta elden ele dolaşan bir bomba mı var desek yada büyük ateş içinde bir ülkemi desek bilemedim.

 

Aslında problemi çözmek basit üretilen ürün yani yapılan yapı satılması için yapılan bu yatırımların karşılığı olmalı.  Parası olmayan kimse daire alamaz, ki alması mümkün olmayan, açlık sınırının altında yaşamaya çalışan, yoksul bir millet var.

 

Hal böyle olunca da İnşaata yatırım yapan firmalar müteahhitler kara kara düşünmeye başladı. Banka kredilerinin kapıya dayanması… eyvah eyvah büyük krizler söz konusu ve neredeyse tüm bankalar ödenmemiş bu tür kredilerle mücadele ediyor ve oldukça fazla olduğu söyleniyor. Kredilerin geri ödenmesinde ciddi aksaklıklar ve problemler var.  Koskoca isimlerin, koskoca borçlarından kredilerinden bahsediliyor…

 

Yap, Sabret, Yine Sabret ve Sabretmeye devam! İnşaat sektörü artık dayanamıyor ayakta çok zor duruyor. Maalesef hal böyle oluncada İnşaat firmalarının neredeyse tümü Hükümete, “Bizlere yeni teşvik” verin demeye başlamışlar.

 

Konu daha da ilerlemiş firmalar ; “devletimiz ucuz konut kredisi projesi ile imkan sağlasın” demişler.

 

Olan yine gariban halka olacak gibi görünüyor. Koskoca adamlar dedik ya, hiç olur mu? Onların bu durumu yaşamamaları gerekiyor bakalım nasıl çözülecek bu durum anlayan anlamıştır. Bu halk varken kimsenin sırtı yere gelmez.

 

Dua edelimde bu şirketlere bir şey olmasın yoksa herkes kendisine düşen payı alır. 

 

Yine bir çok firma gibi bazı firmalar bankalarla problemin patlama noktasına gelmiş belli başlı siyasiler devreye girse de problem çözülmemiş.

 

Başka bir firma baktığında havasından geçilmez onunda kamu ile ciddi anlamda arası bozuk ve hiçbir konu ile ilgili destek alamıyor.

 

Bu tür söylentiler yerine son zamanlarda ki verilere bakmamız bile bu haberlerin doğruluğunu oldukça arttırıyor.

  

Sabırla ve ümitsizce bekliyoruz…

Haber Kaynağı : www.housechill.com.tr
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1503640 µs