Piyasalar

18 Ekim 2018, Perşembe tsi
°C

En Sıcak Konular

15 Temmuz gazilerine 3 bin 658 lira maaş

6 Aralık 2017 10:10 tsi
15 Temmuz gazilerine 3 bin 658 lira maaş CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yanıt verdi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yanıt verdi. Bakan Sayan Kaya, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında gazi unvanı verilen vatandaşlara verilen maaşın miktarını açıkladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde 15 Temmuz'da Gazi olan kişi sayısı kaçtır? 15 Temmuz Gazilerine ne kadar yardım sağlanmıştır? 15 Temmuz Gazilerine ne kadar maaş bağlanmıştır? Kaç tane gazi yakınına devlette istihdam sağlanmıştır?” şeklinde sorular yöneltti.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yanıt verdi.

Bakan Sayan Kaya, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında 2 bin 703 kişinin gazi olduğunu ve bunlara gaziler derecesine göre 2 bin 579 ila 3 bin 658 lira arasında maaş bağlandığını açıkladı.

Niğde Milletvekili Gürer, "Şehit aileleri ve gazilerimize ayrım yapılmadan ve eşit destek sağlanmalıdır. Vatan için can verenlerin aileleri ile gazi olanların her türlü sorunlarında yanında olmak hükümetin görevidir” dedi.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  20830 µs