Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Site ve Tesis Yönetiminde Housechill

27 Ekim 2017 14:53 tsi
Site ve Tesis Yönetiminde Housechill Çok uluslu yapısı ile standartlarını Avrupa Birliği normlarında tutan Housechill; Site ve tesis yönetimi başta olmak üzere; gayrimenkul değerleme uzmanlığı ve iç tasarım-danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Türkiye' de son yıllarda oldukça büyüyen inşaat sektörü ile birlikte insanların yaşam alanları da oldukça değişiyor. Artık insanların tercihleri yaşamlarına dair her şeyi kendilerine çok yakın yerde bulacağı evleri tercih ediyorlar. Büyük inşaat firmalarının yaptığı siteler de bu istekleri karşılamak için farklı farklı çözümler üretiyorlar.

 

Şehir merkezinin ya tam içersinde yada şehir merkezine uzak bölgelerde dev projeleri ile site alanları oluşturan firmalar bu sitelerin yönetim hizmetleri konusunda da farklı bir sektör doğurdular. İçersinde parkları, spor salonları, havuzları, okulları, marketleri, vs. bir mahallede yada ilçede olması gereken bir çok yaşam alanı ve yaşam ihtiyaçlarını karşılayan aktivite alanları siteler içersinde yer almakta ve bu büyük organizasyonlarında en iyi şekilde yönetilip hizmet vermesi gerekmekte.

 

Bizim düşüncemize göre site içersinde yönetim hizmeti veren kuruluşlar, o sitenin belediyesi gibi hizmet vermektedir. Site ve Tesis yönetimi konusunda uzmanlığını birçok referansı ile kanıtlanmış olan Housechill markasının ortaklarından olan Burak Balcı' dan Site ve tesis yönetimi ile ilgili bilgiler aldık.

 

Burak Balcı öncelikle Housechill firması hakkında bizlere bilgi vermenizi isteriz; Housechill kimdir? Ve neler yapmakta;

 

Burak Balcı; 2000 yılında Paris merkezli kurulmuş olan Housechill 'Dünya Bizim Evimiz' sloganı ile sektöre merhaba deyip, dünyanın dört bir yanındaki ev sahipleri ile, gittikleri her ülkede ev konforu arayanların buluşabilecekleri bir platform olarak kuruldu.

 

Ziyaretçiler 1200'ün üzerinde; dünyanın dört bir yanında konumlanan:daire,stüdyo ve villaya Housechill üzerinden ulaşabilmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

 

2004 senesinde Housechill; Profesyonel Yönetim alanında hizmet vermek için 4 yıllık bir eğitim ve araştırma sürecinden sonra 2008 yılında Montpellier de Housechill Yönetim olarak hizmet vermeye başlamıştır

 

2015 yılında Housechill Yönetim, İstanbul'da ilk ofisini açarak faaliyetlerine ve yatırımlarına Türkiye' yi de ekleyerek,yurt dışında vermiş olduğu hizmetleri Türkiye'ye de taşımıştır. Ve Türkiye'de www.housechill.com.tr üzerinden kendi tanıtımımızı yapmaya başladık.

 

Çok uluslu yapısı ile standartlarını Avrupa Birliği normlarında tutan Housechill; Site ve tesis yönetimi başta olmak üzere; gayrimenkul değerleme uzmanlığı ve iç tasarım-danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

 

Burak bey peki Tesis ve Site Yönetimi tam olarak nedir?

 

Burak Balcı; Tesis yönetimi, insanları yere, sürece ve teknolojiye dahil ederek yapılı çevrenin işlevselliğini sağlamak için birden fazla disiplini kapsayan bir meslek" olarak tanımlanabilir. Bu tanımdan, tesis yönetiminin koordinasyonunu anlıyoruz Bir tesisin faaliyetleri, organizasyonu bir bütün olarak daha etkili hale getirmek demektir.

Diğer bir deyişle, binanızın kendisini ve içerisindeki her şeyi; hem çalışanları hem de demirbaşları, bağımsız yaşayan birer varlık olarak düşünün. Tesis yönetimi, tesis içindeki her şeyin birlikte uyumlu bir şekilde çalıştığından emin olmakla sorumludur ve tesis yöneticisi, tesisi canlı tutmayı sağlamaktadır.

"Tesis" terimi, mal ve hizmet sağlama gibi daha büyük bir amaca hizmet eden herhangi bir kuruluş grubunu ifade eder. En geleneksel anlamda bu, fabrikalar ve ofisler anlamına gelmektedir. Ancak 'tesis' terimi aynı zamanda okulları, hapishaneleri, spor komplekslerini, hastaneleri, otelleri ve perakende kuruluşları da içermektedir.

Bu tesislerin her biri, insanların, ekiplerin, departmanların, mekanların, ekipmanların, teknolojinin ve daha fazlasının karmaşık bir organizasyonudur. Tesis yönetimi, tesis içindeki her şeyin eşgüdümüyle faaliyetleri sorunsuz bir şekilde çalıştırır. Kapsam büyüklüğü göz önüne alındığında, tesis yönetimi oldukça zor bir görevdir denebilir. Bununla birlikte, tesis yönetimi yazılımları, çok karmaşık olan işlemleri basitleştirir. Tesis yöneticileri, görevleri tanımlamak ve zamanlamak, kayıtları tutmak, tesis kararları almak ve daha pek çok şey yapmak için tesis yönetimi yazılımını kullanmaktadır.

 

Burak Bey , tesis ve site yönetiminin profesyonel olması gerektiğini düşünüyoruz, size profesyonel tesis ve site yönetimi nasıl olmalıdır diye sorsak nasıl cevap verirsiniz?

 

Burak Balcı: Toplu site, yaşam alanları ya da iş yerleri ile ilgili ciddi manada sorunların ortadan kalktığı ve her şeyin kusursuz bir şekilde sürdüğü yönetim için bu alanda işinin uzman firmalardan danışmanlık desteği alabilirsiniz. House Chill ekibi olarak 17 yılı aşkın tecrübemiz ile sizlere istanbul profesyonel yönetim konusunda çağa uydun katkılar sunduğumuzu görebilirsiniz. Artık her şeyi sizin adınıza proje haline getiren, planlayan ve uygulayan markamızla yönetimsel açıdan yaşadığınız tüm sıkıntıları geride bırakabilirsiniz. Her zaman ihtiyacınıza uygun yenilikler, memnun bırakan istanbul profesyonel yönetim için bizi tercih edebilirsiniz.

Biz, öncelikli teşhis daha sonra uygulama ile de farkımızı ortaya koymayı başarmaktayız. Örneğin bütçenize yük olan ve gerek görülmeyen tüm masraf dilimlerini ortadan kaldırıyoruz. Zamandan tasarruf ettiren ve yönetimsel anlamda engel teşkil eden her şeye de son veriyoruz. Bu bağlamda maddi yönden cebinizden az para çıkmasında da etkin rol oynuyoruz. Bunları bilgi birikimi, deneyim ve ön görü ile yaptığımızı da söylemeliyiz. Her açıdan tatmin edecek ve sizi ayrıcalıklı kılacak istanbul profesyonel yönetim için bizi yakından tanımaya da özen göstermelisiniz.

Bu il sınırları içerisinde hem site hem de alışveriş merkezi gibi pek çok kategoride danışmanlık desteği verdiğimiz referans bulunmaktadır. Dilerseniz portföyümüz hakkında bilgi edinebilir ve neden bizde karar kılmanız gerektiği sorularının yanıtını da alabilirsiniz. Böylece çok daha emin olduğunuz bir istanbul profesyonel yönetim çalışmasına da şahit olabilirsiniz.

 

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyoruz, Housechill Yönetim hizmetlerine başarılar diliyoruz.

 

Özel Haber-Murat Atagün 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1413948 µs