Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

CE Belgesi Nasıl alınır?

25 Ekim 2017 11:45 tsi
CE Belgesi Nasıl alınır? CE Belgesi ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. CE Belgesi nedir ve kimler almalıdır gibi tüm sorularımıza İntegral Kalite Danışmanlıkta ayrıntıları ile cevap bulduk. CE Belgesi ile ilgili aklınıza takılan tüm cevaplar haberimizde'dir.

CE Belgesi

ce belgesi veya ce markası aslında bir standart belgesi olarak da değerlendirilebilir. Avrupa kıtasında bulunan ülkelerin kendi aralarında dolaşımı olan ürünlerin son kullanıcı olan insana veya çevreye zararsız olduğunu belirtmek için düşünülmüş bir uygunluk belgesidir. CE belgesine sahip ürünü üreten üretici yükümlülükleri yerine getirip tüketiciye yüksek kalitede ürünleri sunmalıdır.

Sunduğu ürünün doğru ve güvenli şekilde ambalajlanması ve etiketlenmesi gereklidir. Ürünün tüketici, doğaya veya yaşama zararlı olup olmaması hakkında alfabedeki A harfinden H harfine kadar risk sınıflandırmaları vardır. Her risk grubuna ait risk değerlendirmesi farklı test aşamalarına tabii tutulmaktadır. CE belgesi öyle çok kolay alınabilen bir belge değildir. CE belgesi tüketilmesi düşünülen ürünün güvenilir olduğu kanısı oluşturacağı için son kullanıcı üzerinde olumlu etkisi vardır. Bu nedenle CE belgesi Türkiye de her geçen gün daha çok tercih edilmeketdir.CE Belgesi AB’ tarafından 1985 yılında Üretilen her hangi bir ürünün AB’ye direkt girişini engelleyen ve başta AB vatandaşını ve bütün dünya insanını daha kaliteli ve güvenli ürünlerle buluşturmayı amaçlamış ve CE Belgesi ile aynı zamanda insanların sağlığını etkileyecek her ürünlerden de insanı korumaktadır. CE Belgesi demek güven demek, CE Belgesi Memnuniyet ve sağlık demektir. CE Belgesi Avrupa Birliği’nin (AB) belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda olan üretim yerlerine verilmektedir. CE Belgesi sadece AB ülkelerine değil diğer ülkeler tarafından da kendi aralarında yapmış olduğu ticarette istenmektedir. CE Belgesi aslında uygunluk belgesidir. CE belgesinde CE köken olarak fransa’da doğmuştur. Fransızca Conformité Européenne kelimesinden gelen ingilizce’de European Conformity olarak söylenen bu kelimeler Türkçe’de Avrupaya Uygunluk anlamına geliyor. CE Fransızca’da ki doğuşuyla günümüze gelmiştir.

CE Belgesi Nasıl Alınır

CE Belgesi nasıl alınır öncelikle ürünün tam manası ile tanımlanması gerekir.
CE Belgesi nasıl alınır ürünün Standartlarını belirlemek, ürünün Avrupa Birliği Standartlarında belirtilen ürün standartlarına uygun olup olmadığı araştırılarak uygun hale getirilmelidir. Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu direktiflere uygunluğu ve Avrupa Birliği içerinde Standartları neler olduğu belirtilmeli. CE Belgesi nasıl alınır Ürünle Alakalı Teknik Dokümanlar, üretici firmadan istenen uyumluluk ve bu aşamalar sonrası denetim ve onay ile alınmaktadır.

CE Belgesi

CE Belgesi AB’ tarafından 1985 yılında Üretilen her hangi bir ürünün AB’ye direkt girişini engelleyen ve başta AB vatandaşını ve bütün dünya insanını daha kaliteli ve güvenli ürünlerle buluşturmayı amaçlamış ve CE Belgesi ile aynı zamanda insanların sağlığını etkileyecek her ürünlerden de insanı korumaktadır. CE Belgesi demek güven demek, CE Belgesi Memnuniyet ve sağlık demektir. CE Belgesi Avrupa Birliği’nin (AB) belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda olan üretim yerlerine verilmektedir. CE Belgesi sadece AB ülkelerine değil diğer ülkeler tarafından da kendi aralarında yapmış olduğu ticarette istenmektedir.
CE Belgesi aslında uygunluk belgesidir. CE belgesinde CE köken olarak Fransa’da doğmuştur. Fransızca Conformité Européenne kelimesinden gelen İngilizcede European Conformity olarak söylenen bu kelimeler Türkçede Avrupa’ya Uygunluk anlamına geliyor. CE Fransızcada ki doğuşuyla günümüze gelmiştir.

CE Kalite Nedir

CE Belgesi Nedir; Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu kuruluşlarca ilgili üründen beklenen uyumluluğa yeterince sahip olduğu kanaatine varması sonucu ilgili ürüne vermiş olduğu başarı belgesidir. CE Belgesi Nedir; Firmaların güvenilir bir ürün statüsünde üretim yaptığını gösteren bir belgedir.
CE Belgesi Nedir; Üretici firmanın müşterin güvenini kazandığını ve tüm dünyada rahatlıkla ürününü satabilmesi için yardımcı olan belgedir.

CE Belgesi Faydaları

CE Belgesi Faydaları; Bu belge tüm Avrupa ülkeleri yanı sıra dünya üzerinde kabul gören bir belgedir. CE Belgesi Faydaları; Firmanın ürettiği ürünün müşteriler tarafından talep görmesini sağlar. CE Belgesi Faydaları;  Belge ilgili firmanın üretimini yaptığı ürünün tüm dünyada Pazar sahibi olmasını ve rakiplerine göre  çok daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

CE Belgesi Kimler Almalıdır

CE Belgesi Kimler Almalıdır; Ticaret bir yarış gibidir bu yarışta ayakta kalabilmek en iyi hizmeti vermek için mücadele etmek ve kendini geliştirmek zorundasın bu belge firmaların güvenli üretim yaptığını göstermektedir.
CE Belgesi Kimler Almalıdır; İnsanlara hizmet veren ürün üreten ve özelliklede Avrupa pazarında hizmet sürdürmek isteyen tüm firmalar almalıdır.
CE Belgesi Kimler Almalıdır; Firmasının müşteriler tarafından tercih edilmesini, rakip firmalara karşı piyasada söz sahibi olmasını, rekabeti sağlamak firma imaj ve kalitesini göstermek ve korumak isteyen firmalar almalıdır.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1181625 µs