Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

CE Markası Nedir?

23 Ekim 2017 11:36 tsi
CE Markası Nedir? CE Damgası ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. CE Damgası nedir ve kimler almalıdır gibi tüm sorularımıza İntegral Kalite Danışmanlıkta ayrıntıları ile cevap bulduk. CE Damgası ile ilgili aklınıza takılan tüm cevaplar haberimizde'dir.

CE Markası

CE Markası Avrupa kıtasında bulunan ülkelerin kullandığı bir starndart belgesidir. Aslında ce markası ce belgesinin diğer tanımlaması denilebilir. CE markasının ürünlerde kullanılmasının nedeni avrupa ülkeleri arasında satılan ürünlerin belli bir teknik standarta sahip olmasını sağlamak içindir. Bu standart ile ülkeler arasında ürün farklılıklarından kaynaklanan sorunlar minimum seviyeye düşürülmüştür.

Bir ürünün CE ye sahip olduğunu anlamak için CE markası verilmektedir. Bu ce marka belgesi Notified Body birimi tarafından verilmektedir. CE markası bulunmayan kurumların ce işaretini kullanmaları yasaktır. Yasağa uymayanlara karşı yasal müeyyideler uygulanmaktadır. CE markası için her türlü sorularınız ve talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.CE Markası demek Avrupa Birliğinin belirtmiş olduğu standartlar ve şartlara uygun olarak üretilip ve bu şarlara uygun hale gelen ürünlere verilen bir kalite değeridir. Ce Markası kendisi bir marka olmayıp markalara verilen bir ibaredir. Ce Markası’nın anlamı Avrupa Birliğine uygunluk olduğundan dolayı ürünlerinde CE Markası olmayan firmalar CE Markası olmadan Avrupa Birliğine her hangi bir ürünü CE Markasız ihraç etmesi mümkün değildir. CE Markası sadece ürün üzerinde değil ürünlerin ambajlarında da CE Markası istmekte olup hatta ürünle alakalı bütün doküman ve belgelerde de CE Markası olmak zorundadır.

CE Markası nedir?

CE Markası nedir? CE Markası nedir? ve Nereden Alınır? CE Markası nedir? belli firmalar tarafından Avrupa standartlarının belirlediği aşamaları uygulayarak firmalara verdiği bir belgedir. CE Markası nedir CE Kalite Belgesi ürünün Avrupa ve Dünya üzerinde en üst düzey kalitesidir. CE Markası nedir? rakiplerini geride bırakıp tercih edilen olmak demektir. Çünkü CE Kalite Belgesi ürünler içerisinde en güvenilir olan demektir. Neden mi? CE Markası nedir? sorusunu açalım CE Markası dünyada üretilen ürünler içerisinde bazı analizler ve standartlar doğrultusunda İnsan sağlığını tehdit etmeyen, belirli bir standarda uyumlu olan kaliteli malzemeden üretilen ürünlere verilen bir üründür.  CE Markası nedir? sorusuna daha öncede imaj, kalite, güven, sağlık gibi terimler kullanmıştık. Umarız kısaca CE Markası nedir? sorusuna da bu şekilde açıklık getirmiş olmuşuzdur.

CE Markası Nasıl Alınır?

CE Markası Nasıl Alınır? Belirli test, inceleme ve CE certification analizleri sonrası ürünün uygunluğunu ve gerekli prosedürleri yani modüller takip ederek, üretilene ürün pazara sunulmadan önce gerekli işlemler tam olarak tamamlanmalıdır. CE Markası Nasıl alınır? Üretici firmalar, üretecekleri ürünlerin hangi kapsam içinde bulunduğu yönetmeliği uygunluğunu kontrol etmesi gerekiyorsa bu konuda uygunluk araştırması için yetkili, onaylı kurum ve kuruluşlara kesinlikle başvurmalıdırlar.  CE Markası Nasıl Alınır konusunda İNTEGRAL Kalite Danışmalık firması sizlere bu konuda en iyi hizmeti vermeye hazırdır.

CE Markası Faydaları

CE Markası Faydaları, CE Markası Faydaları ve yararları CE belgesi anlam olarak Avrupa Uygunluk anlamına geldiğinden CE Markası Faydaları Avrupa ya açılmak isteyen üreticilerin Avrupa pazarında söz sahibi olması için avantaj sağlamaktadır. CE Markası Faydaları ürününüzün piyasada kalitesini iyi olarak göstermesini sağlar. CE Markası Faydaları genel olarak firmanızın imajını da iyi bir noktaya taşır.

CE Markası Kimler Almalıdır?

CE Markası Kimler Almalıdır? Ürün üreten tüm firmaların CE Belgesi alması gerekmektedir. CE Markası Kimler Almalıdır CE Belgesi Neden Alınır? CE Belgesi almak için Avrupa’nın belirlediği prosedür ve bazı talimatlar bulunmaktadır.  CE Markası Kimler Almalıdır dendiğinde kesinlikle üretim yapan tüm firmaların alması gerektiğini söyleyebiliriz. Firmalar üretmiş oldukları ürünleri bir Pazar sahası açarak satmaktadır. AB ülkeleri bu büyük pazarların başında gelmektedir. CE Markası Kimler Almalıdır sorusuna kısaca üretim yapan ve dünyaya açılmak isteyen firmalar standartlara uyarak CE Belgesini almalıdır diyebiliriz.

CE Markası

CE Markası tüm Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı bir terimdir. CE Markası kök olarak Fransızcadan türemiş olan açılımı Conformité Européene olan İngilizcede European Conformity diye anılan Türkçede ise Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir terimin kısaltılmış halidir. CE Markası firmaların ürünlerinin hiçbir insan sağlığı tehdit etmeyecek hiçbir olumsuz katkı maddesi olmayacak belirli bir standartlara uygun olacak olmasını temin eden bir işarettir. CE Markası Almak Avrupa’nın tüm ürünler için belirlediği ürün standartları bulunmaktadır. Üreteceğin ürün sınıfı içinde belirli olan standartlara uygunsa ürününü Avrupa ülkelerine pazarlaya bilirsin. CE Markası günümüzde sadece Avrupa ülkeleri tarafından tüm dünya ülkeleri tarafından neredeyse istenmektedir. CE Markası insanların sağlığını tehdit edecek ürünlerden insanı korumaktadır. CE Markası demek Kalite demek, CE Markası Güven demek, CE Markası Sağlık demek, CE Markası üretici firma için İmaj demek, CE Markası demek kısaca tercih edilmek demektir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1148773 µs