Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

CE Sertifikası Nedir?

19 Ekim 2017 10:36 tsi
CE Sertifikası Nedir? CE Sertifikası ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. CE Sertifikası nedir ve kimler almalıdır gibi tüm sorularımıza İntegral Kalite Danışmanlıkta ayrıntıları ile cevap bulduk. CE Sertifikası ile ilgili aklınıza takılan tüm cevaplar haberimizde'di

CE Sertifikası

ce sertifikası bir standart belgesi olarak da değerlendirilebilir. Avrupa kıtasında bulunan ülkelerin kendi aralarında dolaşımı olan ürünlerin son kullanıcı olan insana veya çevreye zararsız olduğunu belirtmek için düşünülmüş bir uygunluk belgesidir. CE belgesine sahip ürünü üreten üretici yükümlülükleri yerine getirip tüketiciye yüksek kalitede ürünleri sunmalıdır.

Sunduğu ürünün doğru ve güvenli şekilde ambalajlanması ve etiketlenmesi gereklidir. Ürünün tüketici, doğaya veya yaşama zararlı olup olmaması hakkında alfabedeki A harfinden H harfine kadar risk sınıflandırmaları vardır. Her risk grubuna ait risk değerlendirmesi farklı test aşamalarına tabii tutulmaktadır. CE belgesi öyle çok kolay alınabilen bir belge değildir. CE belgesi tüketilmesi düşünülen ürünün güvenilir olduğu kanısı oluşturacağı için son kullanıcı üzerinde olumlu etkisi vardır. Bu nedenle CE belgesi Türkiye de her geçen gün daha çok tercih edilmeketdir. CE Sertifikası bilindiği üzere AB’ye uyumluluk kapsamında yeterli beklentiler doğrultusunda ilgili ürüne verilen bir ticaret izin sertifikası’dır. İnsanlar var olduğu müddetçe dünya hayatı gelişmekte her geçen gün yeni buluşlar ortaya çıkmaktadır. Bu buluşlar doğanın vermiş olduğu maddeler olsun insanoğlunun üstün zekası sonucu gelişen teknoloji olsun ve birçok yeni sektör oluşumu ve sektör üzerindeki yenilikleri gibi ve bu durumlar ilerledikçe beraberinde yeni yönetmelikleri yeni yasaları yeni zorunlulukları da beraberinde getirmektedir. Dünyamızı yaşam kutubu olarak ikiye ayırırsak bunu Üretim ve tüketim olarak söyleye biliriz. Bu Durum İnsanoğlunun başlıca ihtiyacı olan ve kuşkusuz varoluşumuzdan yok oluşumuza kadar sürecek bir kısır döngüdür. CE Sertifikası da günümüz dünyasın da ilk adım olan üretim çizgisini daha gergin tutarak, insanların sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmaya yarayan ve geleceğimize miras bırakacağımız bu dünyayı daha yaşanabilir daha kaliteli, modern ve sağlıklı bir ölçü içerisinde kalmasını sağlayan bir güven’dir. Gelişmiş olan ülkeler (AB Ülkerleri) öncelikle kendi ülke vatandaşlarından başlayarak tüm dünyada insanına CE Sertifikası ile güvenli bir tüketimi kendine ilke edinmiştir. Tüketici olan bizler için üreticilerden ilgili ürünlerden istemiş olduğu standartları CE Sertifikalı bir şekilde ortaya koymasını sağlaması bizler için artık bir gözü kapalı bir şekilde gönül rahatlığı ile istediğimiz ürüne ulaşmamızı sağlamaktadır. CE Sertifikası güven CE Sertifikası sağlık olduğu gibi CE Sertifikası kalite ve memnuniyet demektir.

CE Sertifikası nedir?

CE Sertifikası nedir? CE Sertifikası Nedir ve Nereden Alınır? CE Sertifikası nedir belli yetkili kurumlar tarafından Avrupa standartlarının belirlediği prosedürleri uygulayıp firmalara verdiği bir belgedir. CE Sertifikası Nedir CE Sertifikası ürün kalitesidir. CE Sertifikası nedir rakiplerini geride bırakıp tercih edilen olmak demektir. Çünkü CE Sertifikası ürünler içerisinde en güvenilir olan demektir. Neden mi? CE Sertifikası nedir sorusunu açalım CE Sertifikası dünyada üretilen ürünler içerisinde bazı analizler ve standartlar doğrultusunda İnsan sağlığını tehdit etmeyen, belirli bir standarda uyumlu olan kaliteli malzemeden üretilen ürünlere verilen bir üründür.  CE Sertifikası nedir sorusuna daha öncede imaj, kalite, güven, sağlık gibi terimler kullanmıştık. Umarız kısaca CE Sertifikası nedir sorusuna da bu şekilde açıklık getirmiş olmuşuzdur.

CE Sertifikası nasıl alınır?

CE Sertifikası nasıl alınır? CE Sertifikası nasıl alınır öncelikle bu konuda bu belgenin Avrupa Uygunluk belgesi olduğunu söylemek gerekir. Bu belge için Avrupa’nın belli başlı prosedürleri bulunmaktadır. CE Sertifikası nasıl alınır konusunda CE Belgesi için yetkili kuruluşlarla irtibata geçerek üreteceğiniz ürün hakkında belli prosedürler uygulanıp verilmektedir. Sertifikası nasıl alınır sorusu biraz daha açalım üreteceğiniz ve CE Sertifikası basacağınız ürün için Avrupa Standartları bulunmaktadır ona göre uygun şekilde CE Sertifikasını basılır. CE Sertifikası nasıl alınır sorusuna İNTEGRAL Kalite Danışmanlık firmasından ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

 

CE Sertifikası Faydaları

CE Sertifikası Faydaları, CE Sertifikası Faydaları ve yararları CE belgesi anlam olarak Avrupa Uygunluk anlamına geldiğinden CE Sertifikası Faydaları Avrupa ya açılmak isteyen üreticilerin Avrupa pazarında söz sahibi olması için avantaj sağlamaktadır. CE Sertifikası Faydaları ürününüzün piyasada kalitesini iyi olarak göstermesini sağlar. CE Sertifikası Faydaları genel olarak firmanızın imajını da iyi bir noktaya taşır.

CE Sertifikası kimler almalıdır?

CE Sertifikası kimler almalıdır. Ürün üreten tüm firmaların CE Belgesi alması gerekmektedir. CE Sertifikası Kimler Almalıdır CE Belgesi Neden Alınır? CE Belgesi almak için Avrupa’nın belirlediği prosedür ve bazı talimatlar bulunmaktadır.  CE Sertifikası Kimler Almalıdır dendiğinde kesinlikle üretim yapan tüm firmaların alması gerektiğini söyleyebiliriz. Firmalar üretmiş oldukları ürünleri bir Pazar sahası açarak satmaktadır. AB ülkeleri bu büyük pazarların başında gelmektedir. CE Sertifikası Kimler almalıdır sorusuna kısaca üretim yapan ve dünyaya açılmak isteyen firmalar standartlara uyarak CE Belgesini almalıdır diyebiliriz.

CE Sertifikası

CE Sertifikası tüm Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı bir terimdir. CE Sertifikası kök olarak Fransızcadan türemiş olan açılımı Conformité Européene olan İngilizcede European Conformity diye anılan Türkçede ise Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir terimin kısaltılmış halidir.

CE Sertifikası firmaların ürünlerinin hiçbir insan sağlığı tehdit etmeyecek hiçbir olumsuz katkı maddesi olmayacak belirli bir standartlara uygun olacak olmasını temin eden bir işarettir. CE Sertifikası Almak Avrupa’nın tüm ürünler için belirlediği ürün standartları bulunmaktadır.

Üreteceğin ürün sınıfı içinde belirli olan standartlara uygunsa ürününü Avrupa ülkelerine pazarlaya bilirsin. CE Sertifikası günümüzde sadece Avrupa ülkeleri tarafından tüm dünya ülkeleri tarafından neredeyse istenmektedir.

CE Sertifikası insanların sağlığını tehdit edecek ürünlerden insanı korumaktadır. CE Sertifikası demek Kalite demek, CE Sertifikası Güven demek, CE Sertifikası Sağlık demek, CE Sertifikası üretici firma için İmaj demek, CE Sertifikası demek kısaca tercih edilmek demektir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1566248 µs