Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

CE Damgası Nedir?

16 Ekim 2017 12:02 tsi
CE Damgası Nedir? CE Damgası ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. CE Damgası nedir ve kimler almalıdır gibi tüm sorularımıza İntegral Kalite Danışmanlıkta ayrıntıları ile cevap bulduk. CE Damgası ile ilgili aklınıza takılan tüm cevaplar haberimizde'dir.

CE Damgası

CE damgası ce işaretinin ürünlerin üzerine eklenmesidir. Bilindiği üzere ce damgası sadece ce standartına sahip ürünlerde bulunabilir. CE şekilinin ilk kökeni Fransızca dilince bulunan Conformité Européenne kelimelerinin kısaltılmasından oluşmaktadır. Yani avrupa kıtasında bulunan ülkelerinde kullanılan bir tür uyumluluk anlamını taşımaktadır.

CE damgasını her üründe bulunmaz ve her kişi veya kurum kendi isteği ile ce damgasını kullanamaz. CE damgasının kullanılması için önceden belirlenmiş bazı kriterler vardır. Bu mevburi kriterler ilk kez 1985 yılınca Yeni Yaklaşım Direktifleri düzenlemesinde belirtilmiştir. CE damgası alınması planlanan ürün hakkında gerekli denetimler Avrupa ülkeleri tarafından onaylanmış kuruluş olan Notified Body birimi üzerinden yapılmaktadır. Yasa dışı CE damgası kullanılması kesinlikle yasaktır. CE belgesi olmadan CE damgası kullananlara karşı resmi kurumlar tarafından ağır müeyyideler uygulanmaktadır.CE Damgası demek aslında ürünün pasaportu niteliğini taşımaktadır. Üretici tarafından tüketiciye sunulan garanti teminatı ve güven beyanı anlamına gelmektedir. Bu yüzden CE Damgası olan ürünler topluma güven aşılamaktadır. Ce Damgası olan ürünlerden ziyade ürünün ambalajından tutun etiketine kadar hepsi CE damgalı olup Toluma emniyeti güvenin teminatını veren ve konuyla alakalı standartlara uygun olduğunu belirtmektedir. Üretilen ürünler A’dan başlayarak H grubuna kadar birer sınıf içerisinde değerlendirilen ürünün gerekli testler sonucunda ürünün hangi tehlike sınıfında yer aldığı öğrenilir. CE Damgası olan bu ürünler Aşırı ve Büyük riskler içeriyorsa yüksek risk olarak belirlenir. Ce Damgası olan ve Yüksek Risk içeren bu ürünlerin testlerini ve belgelendirme işleri Avrupa Birliğince kabul edilmiş ve yetki verilmiş kuruluşlarca yapılmaktadır.

CE Damgası Nedir?

CE Damgası tüm Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı ürünler üzerinde bastığı bir damgadır. CE Damgası kök olarak Fransızcadan türemiş olan açılımı Conformité Européene olan İngilizcede European Conformity diye anılan Türkçede ise Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir terimin kısaltılmış halidir. CE Damgası firmaların ürünlerinin hiçbir insan sağlığı tehdit etmeyecek hiçbir olumsuz katkı maddesi olmayacak belirli bir standartlara uygun olacak olmasını temin eden bir damgadır. CE Damgası Avrupa ülkelerinde kullanılan ürünlerin üzerine vurulan ve güvenli bir ürün olduğunu gösteren damgadır. CE Damgası günümüzde sadece Avrupa ülkeleri tarafından tüm dünya ülkeleri tarafından neredeyse istenmektedir. CE Damgası kullana bilmek için CE Belgesi olması  gerekmektedir. CE Damgası demek Kalite demek, CE Damgası Güven demek, CE Damgası Sağlık demek, CE Damgası üretici firma için İmaj demektir

CE Damgası nasıl alınır

CE Damgası nasıl alınır? CE Damgası nasıl alınır öncelikle CE Damgası için CE Belgeniz olmalıdır. CE Damgası nasıl alınır konusunda CE Belgesi için yetkili kuruluşlarla irtibata geçerek üreteceğiniz ürün için belgeniz olmalıdır. CE Damgası nasıl alınır sorusu biraz daha açalım üreteceğiniz ve CE Damgası basacağınız ürün için Avrupa Standartları bulunmaktadır ona göre uygun şekilde CE Damgasını basılır. CE Damgası nasıl alınır sorusuna İNTEGRAL Kalite Danışmanlık firmasından ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

CE Damgası Faydaları

CE Damgası Faydaları, CE Damgası Faydaları ve yararları CE belgesi anlam olarak Avrupa Uygunluk anlamına geldiğinden CE Damgası Faydaları Avrupa ya açılmak isteyen üreticilerin Avrupa pazarında söz sahibi olması için avantaj sağlamaktadır. CE Damgası Faydaları ürününüzün piyasada kalitesini iyi olarak göstermesini sağlar. CE Damgası Faydaları genel olarak firmanızın imajını da iyi bir noktaya taşır.

CE Damgası kimler almalıdır?

CE Damgası kimler almalıdır? Ürün üreten tüm firmaların CE Belgesi alması gerekmektedir. CE Damgası Kimler Almalıdır CE Belgesi Neden Alınır? CE Belgesi almak için Avrupa’nın belirlediği prosedür ve bazı talimatlar bulunmaktadır.  CE Damgası Kimler Almalıdır dendiğinde kesinlikle üretim yapan tüm firmaların alması gerektiğini söyleyebiliriz. Firmalar üretmiş oldukları ürünleri bir Pazar sahası açarak satmaktadır. AB ülkeleri bu büyük pazarların başında gelmektedir. CE Damgası kimler almalıdır sorusuna kısaca üretim yapan ve dünyaya açılmak isteyen firmalar standartlara uyarak CE Belgesini almalıdır diyebiliriz.

CE Damgası

CE Damgası ürünün üzerine basılan ve Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir işarettir. CE Damgası Avrupa standartlarına uygun olan ürünlerde bulunmaktadır. CE Damgası Avrupa standartlarına uyumlu olmayan ürünlerde bulunmaz. CE Damgası ürünlerin çeşitlerine göre boyutu değişmektedir. CE Damgası’nın her ürün çeşidi için farklı ve belirli standartları bulunmaktadır. CE Damgası olan ürün dünya genelinde en çok tercih edilen ürünlerdir. CE Damgası olan ürün insan sağlığı açısından güvenlidir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1362832 µs