Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

CE Belgesi Nedir?

6 Ekim 2017 16:18 tsi
CE Belgesi Nedir? CE Belgesi ile ilgili tüm detayları sizler için derledik. CE Belgesi nedir ve kimler almalıdır gibi tüm sorularımıza İntegral Kalite Danışmanlıkta ayrıntıları ile cevap bulduk. CE Belgesi ile ilgili aklınıza takılan tüm cevaplar haberimizde'dir.

CE Belgesi Nasıl Alınır?

ce belgesi nasıl alınır sorusuna kısaca cevap verelim. Malumunuz ce beligesi bir standart belgesidir. CE belgesi başvurusu için gerekli imza sürküleri, varsa üretici ve satıcı arasında sözleşme, firma bilgileri içeren evraklar ve diğer gerekli formlar hazırlanır. Hazırlanan evraklara ek olarak ürüne ait belgelerin hazırlanmasına geçilir.

CE belgesi alınması için hazırlık yapılan ürünle ilgili olarak, ürün tanımı, ürün etiketi, ürün teknik bilgisi olması gereklidir. Her ürünün standartını belirlemek için farklı testler uygulandığı için ilgili ürüne ait resmi teknik testler gereklidir. Ürün üretimine ait uluslar arası standart dökümanı hazırlanmalıdır. Ayrıca ürünün detaylı kullanma kılavuzu olması gereklidir. Bu ve diğer tüm evraklar hazır olduktan sonra ce belgesi için başvuru yapılmaktadır. Malumunuz ce belgesinin evrakları onaylanmış kuruluş olan Notified Body'e yapılmaktadır. Tüm dökümanlar incelendikten sonra ce belgesi almaya hak kazanmış olacaksınız. CE Uygunluk Belgesi Avrupa Birliğinin belirlemiş olduğu Ürün Sınıfları içerisinde ürünün hangi ürün sınıfı içerisinde ise o sınıfa göre belirlenmiş olan Standartlara sahip olup olmadığını ve AB’nin belirlemiş olduğu yönergeler çerçevesinde alınan olumlu kararlar doğrultusunda ilgili ürüne verilen onay belgesidir. CE Uygunluk Belgesi Avrupa’ya Uygunluk Belgesi anlamına gelir. CE Uygunluk Belgesi günümüzde sadece Avrupa ülkeleri değil artık tüm dünyada ürün için istenilen bir semboldür. CE Uygunluk Belgesi Avrupa Ülkelerinin güvencesi olduğu gibi bütün dünya ülkelerinin de adeta güvencesi sayılmaktadır. CE Uygunluk Belgesi demek ürün ile ilgili sağlık , güven ve kalite olduğu gibi müşteri memnuniyeti demektir. CE Uygunluk Belgesini İntegral Kalite olarak sizlere doğru çerçevede eksiksiz ve tam bir dokümantasyonla Avrupa Birliği yönergesinin dışına çıkmadan AB’nin istediği tüm isteklere paralel orantılı olarak profesyonel bir ekiple doküman olarak sunmaktayız.

CE Belgesi Nasıl Alınır?

CE Belgesi Nasıl Alınır? CE Belgesi almak için şirketlerin ve firmaların belirli doğrultularla ilerlemesi gerekmektedir. CE Belgesi Nasıl Alınır? konuyu açmak gerekirse maddeler olarak sıralamak gerekir bu adımlar sırasıyla;
1. AŞAMA
• Üreteceğiniz Ürün tanımlanmalı
• Üreteceğiniz Ürün hangi yönerge kapsamında olduğunun belirlenmesi
• Ulusal ve Uluslararası standartlar çerçevesine uygun olması
• Standartlar olmalı
• Üretilen Ürün belirlenen standartlar ile uyumlu mu?
• Yetkili firmanın incelemesine gerek var mı?
2. AŞAMA
• Kalite Yönetimine ihtiyaç var mı?
• Uygulanacak olan Avrupa Yönergeleri ile Avrupa standartları var mı?
3. AŞAMA
• Teknik Dokümantasyon
• Üretici firmanın Uygunluk Deklarasyonu
• EU Model / TİP SERTİFİKASI
4. AŞAMA
CE markasının ürünün üzerine işlenmesi
5. AŞAMA
Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde piyasaya çıkacak ürünün denetlenmesi
6. AŞAMA
Ürününüzün en son ki standartlar ve değişiklikler çerçevesinde doğrulanması,
İNTEGRAL KALİTE DANIŞMANLIK olarak firmamız tarafından yapılmakta ve sonuç olarak belgeniz alınmaktadır.
CE Belgesi Nasıl Alınır? konusun da firmamıza başvurmanız yeterlidir. CE Belgesi Nasıl Alınır diye düşünmenize artık gerek kalmadan profesyonel ekibimizle sizlere vereceğimiz hizmetle artık işiniz daha kolay.

CE Belgesi Faydaları

CE Belgesi Faydaları, CE Belgesi Faydaları ve yararları CE belgesi anlam olarak Avrupa Uygunluk anlamına geldiğinden CE Belgesi Faydaları Avrupa ya açılmak isteyen üreticilerin Avrupa pazarında söz sahibi olması için avantaj sağlamaktadır. CE Belgesi Faydaları ürününüzün piyasada kalitesini iyi olarak göstermesini sağlar. CE Belgesi Faydaları genel olarak firmanızın imajını da iyi bir noktaya taşır.

CE Belgesi kimler almalıdır?

CE Belgesi kimler almalıdır. Ürün üreten tüm firmaların CE Belgesi alması gerekmektedir. CE Belgesi Kimler Almalıdır CE Belgesi Neden Alınır? CE Belgesi almak için Avrupa’nın belirlediği prosedür ve bazı talimatlar bulunmaktadır.  CE Belgesi Kimler Almalıdır dendiğinde kesinlikle üretim yapan tüm firmaların alması gerektiğini söyleyebiliriz. Firmalar üretmiş oldukları ürünleri bir Pazar sahası açarak satmaktadır. AB ülkeleri bu büyük pazarların başında gelmektedir. CE Belgesi kimler almalıdır sorusuna kısaca üretim yapan ve dünyaya açılmak isteyen firmalar standartlara uyarak CE Belgesini almalıdır diyebiliriz.

CE Belgesi

CE Belgesi tüm Avrupa ülkelerinin ortak kullandığı bir terimdir. CE Belgesi kök olarak Fransızcadan türemiş olan açılımı Conformité Européene olan İngilizcede European Conformity diye anılan Türkçede ise Avrupa Uygunluk anlamına gelen bir terimin kısaltılmış halidir. CE Belgesi firmaların ürünlerinin hiçbir insan sağlığı tehdit etmeyecek hiçbir olumsuz katkı maddesi olmayacak belirli bir standartlara uygun olacak olmasını temin eden bir işarettir. CE Belgesi Almak Avrupa’nın tüm ürünler için belirlediği ürün standartları bulunmaktadır. Üreteceğin ürün sınıfı içinde belirli olan standartlara uygunsa ürününü Avrupa ülkelerine pazarlaya bilirsin. CE Belgesi günümüzde sadece Avrupa ülkeleri tarafından tüm dünya ülkeleri tarafından neredeyse istenmektedir. CE Belgesi insanların sağlığını tehdit edecek ürünlerden insanı korumaktadır. CE Belgesi demek Kalite demek, CE Belgesi Güven demek, CE Belgesi Sağlık demek, CE Belgesi üretici firma için İmaj demek, CE Belgesi demek kısaca tercih edilmek demektir.

CE Belgesi nedir?

CE Belgesi nedir? CE Belgesi Nedir ve Nereden Alınır? CE Belgesi nedir belli firmalar tarafından Avrupa standartlarının belirlediği aşamaları uygulayarak firmalara verdiği bir belgedir. CE Belgesi Nedir CE Belgesi ürün kalitesidir. CE Belgesi nedir rakiplerini geride bırakıp tercih edilen olmak demektir. Çünkü CE Belgesi ürünler içerisinde en güvenilir olan demektir. Neden mi? CE Belgesi nedir sorusunu açalım CE Belgesi dünyada üretilen ürünler içerisinde bazı analizler ve standartlar doğrultusunda İnsan sağlığını tehdit etmeyen, belirli bir standarda uyumlu olan kaliteli malzemeden üretilen ürünlere verilen bir üründür.  CE Belgesi nedir sorusuna daha öncede imaj, kalite, güven, sağlık gibi terimler kullanmıştık. Umarız kısaca CE Belgesi nedir sorusuna da bu şekilde açıklık getirmiş olmuşuzdur.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1362577 µs