Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

iso 15189 Belgesi nedir?

26 Eylül 2017 13:38 tsi
iso 15189 Belgesi nedir? iso 15189 başlıca ilkesi medikal laboratuarların Uluslararası yeterliliğini, uygunluğunu en iyi hale getirmeyi amaçlamaktır. Bizlerde İntegral kalite yardımı ile bu konuyu ayrıntıları ile anlattık.

iso 15189 Belgesi

iso 15189 başlıca ilkesi medikal laboratuarların Uluslararası yeterliliğini, uygunluğunu en iyi hale getirmeyi amaçlamak, hasta ve çalışan sağlık personellerini koruyarak güveni amaçlamaktadır. iso 15189 Sağlık Sektöründe Medikal Laboratuar ile ilgili firmaların Uluslararası belirlenmiş standartlara uygunluğunu belirlediği gibi iso 15189 belirtmiş olduğu standartlar doğrultusunda firmayı tanır.

Tanınan firma ulusal ve Uluslararası yeterliliğe sahip olduğunu gösterir. iso 15189 diğer standartlar gibi iso 9001 ile paralel bir bağ içindedir. iso 15189 belgesi için laboratuarda bulunan ve kullanılan tüm cihazlar ayarlı ölçümleme olmalıdır. iso 15189 kapsamına göre Laboratuarda çalışan personeller gerekli bilgi ve yetkiye sahip olmalıdır.

iso 15189 Belgesi nedir?

iso 15189 Belgesi nedir? iso 15189 Belgesi asıl sebebi medikal ve tıbbı laboratuvarların yetkili kurum yada kuruluşça akreditasyonu ve yapılan test sonuçları doğrultusunda hasta ile sağlık personeli yanında kesin güven çerçevesi içerisinde olmasını sağlamaktadır. iso 15189 Belgesi nedir? Gün geçtikçe, medikal ve tıbbi laborantlar aynı zamanda klinik araştırmacılar daha sonrasında da test öncesi ve sonrası incelemeler ve uygulamalar ile ilgili bazı branşlara da ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. iso 15189 Belgesi nedir? Tıbbi ve Medikal laboratuvar hizmetleri ile doğrudan ilgili kuruluşların aldığı bir belgedir.

iso 15189 Belgesi nasıl alınır?

iso 15189 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvar kesinlikle iso 9001Kalite Yönetim Sistemi koşulları kapsamında eksiksiz bir sistemi kapsıyor olmalı iso 15189 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvar ile ilgili testlerin yapılması için kesinlikle kalibrasyonu detaylı olarak noksansız bir şekilde yapılmış cihaza, aygıta ya da donanıma sahip olmak zorundadır. iso 15189 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvarda çalışacak bilgiye, sorumluluğa, kısaca yetkinliğe sahip eleman/personelin çalışıyor olması gerekmektedir. iso 15189 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvarda yapılacak testlerin olumlu geçebilmesi için bütün eksiklikler/noksanlıklar giderilerek hazır olması gerekmektedir.

iso 15189 Belgesi Faydaları

iso 15189 Belgesi Faydaları yapılan testin rapor ve sonuçları Ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip olmasını sağlar. iso 15189 Belgesi Faydaları insanların firmaya olan güvenini kazanır.iso 15189 Belgesi Faydaları sektör pazarında söz sahibi olmanızı ve geniş pazara sahip olmanızı sağlar. iso 15189 Belgesi Faydaları iş hacmi genişleyerek büyür. iso 15189 Belgesi Faydaları firmanızda bulunan çalışanın işe olan disiplin ve inancını yükseltir.

iso 15189 Belgesini kimler almalıdır?

iso 15189 Belgesini kimler almalıdır? Tıbbı laboratuarlar ve medikal laboratuvarın akreditasyonunu sağlamak isteyen firmalar. iso 15189 Belgesi kimler almalıdır? İlgili sektörde büyümek, genişlemek ve söz sahibi olmak isteyen firmalar almalıdır? iso 15189 Belgesini kimler almalıdır? Tıbbı laboratuvar ve medikal laboratuvar hizmeti ile doğrudan ilgili firmaların insanların güvenini ve kitleye hitap edebilmesi için alması gereken bir belgedir.    

iso 15189 Belgesi

iso 15189 Belgesi Tıbbı ve Medikal laboratuar hizmeti veren kuruluşların aldığı yeterlilik belgesidir.
iso 15189 Belgesi Tıbbı ve Medikal laboratuar hizmeti veren kuruluşların aldığı firma içerisinde Hijyeni’nin,  İş Prosedürleri’nin ve genel olarak iş akışı ile ilgili tüm detayların eksiksiz olarak sürdüğünü gösteren bir belgedir. iso 15189 Belgesi Tıbbı ve Medikal laboratuar hizmeti veren kuruluşların sektörde tercih edilmesini, kaliteli bir imaj kimliğine sahip olmasını ve yeniliklere açık olduğunu ve öncü olabileceğini gösteren bir belgedir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1162477 µs