Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

iso 16949 belgesi

25 Eylül 2017 12:00 tsi
iso 16949 belgesi Otomobil sektöründe üretici firmaların alması gereken iso 16949 belgesi ile ilgili tüm detaylara ve ayrıntılara İntegral Kalite Danışmanlık firmasının desteği ile haberimizde ulaşabilirsiniz.

iso 16949 Belgesi

iso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Otomobil Sektöründe üretici firmalar için gerekli olan mecburi bir belgelendirmedir.  iso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Araçlar için geçerli olup Ulusal ve Uluslararası kabul görmüş ve iso Technical Committee-TC 176 isimli Teknik Komite tarafınca kurulmuştur.

iso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Dünyaca ünlü FORD, CHRYSLER, GM gibi markaların hazırlamış olduğu QS9000, Almanya’ya ait VDA6.1 �" İtalya’ya ait AVSQ �" Fransa’ya ait EAQF kendine ait üretim ile ilgili standartlar da kendi içerinde barınmaktadır. iso 16949 Kalite Yönetim Sistemi Standartları Uluslararası Otomotiv Görev Gücü yani International Automotive Task Force isimli yetkili kuruluş, SO/TC 176 ve bütün otomotiv üreten firmaların uzmanları ve tüm buna bağlı ticari birliklerin katılımı ile oluşturulmuş, kabul görmüş ve gelişmeyi amaçlamıştır.

iso 16949 Belgesi nedir?

iso 16949 Belgesi nedir? iso 16949 Belgesi, iso 9001: 2008 ile bağlantılı olmasıyla beraber, otomotiv sektörü ile ilgili ürünlerin tasarımı aynı zamanda geliştirilmesi, üretimi, montajı ve servisi için tüm kalite yönetim sistemi gerekliliklerini tanımlar. iso 16949 Belgesi nedir? Üretim ile hizmet için tüketici (müşteri) tarafından belirlenmiş otomotiv parçaların üretildiği kuruluşlar için geçerlidir. iso 16949 Belgesi nedir? Sahada veya uzakta (tasarım, şirket ve dağıtım merkezleri gibi) destekleyici işlevler, siteyi destekledikleri gibi site denetiminin bir parçasını oluşturuyor ancak iso 16949 Belgesi için tek başına sertifika alamıyor. iso 16949 Belgesi otomotiv tedarik zinciri boyunca uygulanabilir. iso 16949 Belgesi otomotiv sektöründe verilen bir yeterlilik belgesidir.

iso 16949 Belgesi nasıl alınır?

iso 16949 Belgesi nasıl alınır? Otomotiv ve motosiklet endüstrisi dünyadaki en zorlu endüstrilerden biridir. Yüksek maliyet ve zaman baskısı altında çalışır. Tedarikçilere güvenebilme, yalnızca otomobil ve motosiklet üreticileri için değil, tedarik zincirindeki diğer organizasyonlar için de önemli. Bunların hepsi, müşterilerinin özel gereksinimlerini anlayan ve sürekli iyileştirmeye odaklanan, süreçlerini denetime tabi tutan tedarikçiler gerektirir. iso 16949 Belgesi nasıl alınır? Otomotiv sektöründe ki firmaların özel istekleri ile ilgili bir sistem olan iso 16949 Belgesi yetkili kuruluşlardan belli başlı denetim sonrası verilmektedir. iso 16949 Belgesi nasıl alınır? Yetkili kuruluşça belli başlı aşamalar hazırlanıp eskizsiz uygulandıktan sonra bu belgeyi alabilirsiniz.  Bu aşamalar iso / TS 16949 Standardı Almak, Ekip ve prosedürlerin oluşturulması, destek dokümanı ve yazılımın incelenmesi, Eğitim almak, Kalite El Kitabı oluşturulması gibi adımlar sonrası ve son olarak yetkili kuruluşların mercileri tarafından incelenerek belgenizi alabilirsiniz.

iso 16949 Belgesi Faydaları

iso 16949 Belgesi Faydaları Otomotiv sektöründe ürün kalitesi ve üretimde hızlı bir süreç sağlar aynı zamanda tedarikçi ve aracı firmalar tarafından tercih edilmeyi sağlar. iso 16949 Belgesi Faydaları Otomotiv sektöründe uluslararası kalite sistemi olması sebebi ile müşterilerin güvenini kazanır.
iso 16949 Belgesi Faydaları Sadece Pazar içinde değil Pazar dışında da güvenilir bir firma imajı yakalarsınız. iso 16949 Belgesi Faydaları Zorlu bir belgelendirme olduğundan diğer belgelendirme konularında denetim yapacak yetkili kuruluşa referans sağlayabilecek bir standart olması söz konusudur. iso 16949 Belgesi Faydaları Bu pazarda rekabet gücünü ve yeterliliğinizi gösterir.

iso 16949 Belgesi kimler almalıdır?

iso 16949 Belgesi kimler almalıdır? Global dünyada otomotiv sektöründe kendine yer bulmak ve büyüme odaklı bir vizyona ve misyona sahip olan tüm otomotiv firmalarının alması gerekir? iso 16949 Belgesi kimler almalıdır? Otomotiv sektöründe tercih edilmek dünya genelinde güven kazanmak isteyen tüm otomotiv firmalarının alması gereken bir belgedir. iso 16949 Belgesi kimler almalıdır? Otomotiv sektörü yeniliklere açık ve devamlı gelişmekte olan bir sektör bu sektörde yeniliklere açık olmak gerekmektedir bu yeniliklere açık olduğunu göstermek isteyen firmalar kesinlikle bu belgeyi almalıdır.

iso 16949 Belgesi

iso 16949 Belgesi iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi doğrultusunda belli başlı uyulması gereken prosedürlerin eksiksiz ve devamlılığı uygulanması daha sonra yetkili kuruluşların yaptığı analiz ve denet sonrası olumlu rapor sunarak verdiği Uluslar arası geçerli olan bir Otomotiv üretim ve satışı ile ilgili iso belgesidir. iso 16949 Belgesi özellikle Avrupa da olmak koşuluyla Dünya genelinde söz sahibi olan ve olmak isteyen tüm firmaların ihtiyacı olan kalite, konfor ve yenilik göstergesi olan bir yeterlilik belgesidir. iso 16949 Belgesi devamlı yeniliğe aç bir sisteme açık olan firmalarca alınan bir belgedir.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1172789 µs