Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

ISO 17025 belgesi

14 Eylül 2017 12:38 tsi
ISO 17025 belgesi iso 17025 Deney yapılanacak Laboratuarları ve Kalibrasyon Laboratuarın gerekli standartlarla uygun hale getirilmesiyle olması gereken düzeye gelmesini amaçlar. İntegral Kalite Danışmanlık firması ile yaptığımız görüşmede ISO 17025 ile ilgili bilgi aldık

iso 17025 Kalibrasyon Laboratuarların gerekli olan yeterliliğe sahip olmasını amaçlayan bir yeterlilik belgesidir. iso 17025 Deney yapılanacak Laboratuarları ve Kalibrasyon Laboratuarın gerekli standartlarla uygun hale getirilmesiyle olması gereken düzeye gelmesini amaçlar. iso 17025 Sadece deney yapan ve kalibrasyon hizmeti sağlayan bütün laboratuarlar için gerekli belgelendirmedir.

Bu laboratuarlar üretici, müşteri ve bağımsız laboratuarlar olarak belirlenmiştir. iso 17025 bütün iso standartları gibi güveni, sağlığı ve kendini yenileyerek kusursuzluğu amaçlamaktadır.

iso 17025 Belgesi nedir?

iso 17025 Belgesi nedir? iso 17025 Belgesi olan sağlık kuruluşunun numune alma da dahil olmak üzere test ve kalibre etme yeterliklerinin genel gerekliliklerini yerine getirdiğini gösterir. iso 17025 Belgesi nedir? Standart yöntemler, standart dışı yöntemler ve laboratuarda geliştirilen yöntemler kullanılarak yapılan test ve kalibrasyonlar da dahil sonrası alına bilen bir belgedir. Test ve / veya kalibrasyon yapan tüm organizasyonlar için geçerlidir. Bunlara, örneğin test ve / veya kalibrasyonun muayene ve ürün sertifikasyonunun bir parçasını oluşturduğu birinci, ikinci ve üçüncü taraf laboratuvarları ve laboratuvarları vardır. iso 17025, personel sayısına veya test ve / veya kalibrasyon faaliyetlerinin kapsamı ne olursa olsun tüm laboratuvarlara uygulanabilir. Bir laboratuvar numune alma ve yeni yöntemlerin tasarımı / geliştirilmesi gibi iso 17025 kapsamındaki faaliyetlerden birini veya daha fazlasını üstlenmediğinde, bu maddelerin gerekleri geçerli değildir. iso 17025, kalite, idari ve teknik işlemler için yönetim sistemlerini geliştirmede laboratuvarlar tarafından kullanılır. iso 17025 Belgesi nedir? Laboratuar müşterileri, düzenleyici otoriteler ve akreditasyon organları, laboratuvarların yeterliliklerini teyit etmek veya tanımak için de kullanabilir. iso 17025, laboratuvarların sertifikalandırılmasında temel olarak kullanılacak şekilde tasarlanmamıştır. Laboratuvarların çalışmasıyla ilgili düzenleyici ve güvenlik gerekliliklerine uyma iso 17025 kapsamına girmemektedir.

iso 17025 Belgesi nasıl alınır?

iso 17025 Belgesi nasıl alınır? Laboratuvar için öncelikle yönetim sistemi oluşturulmalı daha sonra bu yönetim sistemi kapsamındaki prosedürlerin eksiksiz olarak laboratuvar uygulanmasını sağlayıp son olarak yetkili kurum tarafından denetim yapılarak belgeyi almaya hak kazanılır. iso 17025 Belgesi nasıl alınır? Kesinlikle prosedürler uygularken eksiksiz şekilde uygulanmalıdır. Ufak bir noksanlık belgeyi almanıza engel olacaktır. iso 17025 Belgesi nasıl alınır? Bu konuda İntegral Danışmanlık Hizmetleri sizlere en iyi yolu çizecektir kesinlikle Danışmanlık firmalarından destek almalısınız.

iso 17025 Belgesi Faydaları

iso 17025 Belgesi Faydaları sağlık kuruluşunun numune alma da dahil olmak üzere test ve kalibre etme yeterliklerinin genel gerekliliklerini yerine getirdiğini gösterir. iso 17025 Belgesi Faydaları müşteri güveni artışı sağlar, Pazar büyümesi, imaj, kalite, itibar gibi birçok konuda önem kazanırsınız. iso 17025 Belgesi Faydaları daha çabuk çözüm, doğru analiz, doğru sonuçlar ortaya çıkmasını sağlayarak sistem kazanmanızı sağlar.

iso 17025 Belgesi kimler almalıdır?

iso 17025 Belgesi kimler almalıdır? Deney aynı zamanda kalibrasyon yapma yetkisi olan tüm kurum, kuruluş ve firmalara uygulanabilir. Bu kurum, kuruluş ve firmalar bir, iki ve üç taraf kapsamında ki laboratuarları, inceleme yapan, ürün belgelendirme hizmetinde rol oynayan deney ve aynı zamanda kalibrasyon hizmeti sağlayan tüm laboratuarlar için geçerlidir. iso 17025 Belgesi kimler almalıdır? Deney yapan laboratuvara sahip kuruluşlar almalıdır. iso 17025 Belgesi kimler almalıdır? İnsanlar tarafından güvenilir bir laboratuvar olmak isteyen birinci, ikinci ve üçüncü taraf tüm laboratuarların iso 17025 belgesini alması gerekir.

iso 17025 Belgesi

iso 17025 Belgesi tüm deney yapan birinci taraf, ikinci taraf ve üçüncü taraf laboratuarların alması gereken bir belgedir. iso 17025 Belgesi Dünya üzerinde her ülkede geçerli bir belgedir. iso 17025 Belgesi alan bir firma deney konusunda prosedürler doğrultusunda olduğunu gösterir. Prosedürlere bağlı kalmak firmanın hijyene, titizliğe ve insana önem verdiğini gösterir.

Birinci Taraf: Üretici firmanın Laboratuvarı/laboratuvarları
İkinci taraf: Müşteri Laboratuvarı/laboratuvarları
Üçüncü taraf: Bağımsız Laboratuvarlar
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1178039 µs