Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

HACCP belgesi

12 Eylül 2017 10:16 tsi
HACCP belgesi Günümüz dünyasında pis hava sağlıksız gıda bizlere ciddi zararlar vermektedir. Haccp belgesi sağlımız için bizlere güven vermekte aynı zamanda haccp belgesi olan firma hijyen ve titizlik konusunda güvenilir bir firma olduğunu göstermektedir.

İnsanlar artık sağlıksız bir ortam içinde yaşamaktadır. Sağlığımız için en önemli iki unsur vardır. Birincisi temiz hava ve ikincisi sağlıklı beslenmedir. Günümüz dünyasında pis havanın etkisinde kalmamak mümkün değilken, haccp belgesi ile sağlıklı beslenmek mümkün olup haccp belgesi ile bizler geleceğe dair daha yaşanılır ve sağlıklı bir dünya olacağı ümidindeyiz.

HACCP belgesi

Gıda sektöründe risk analiz diye adlandırılan HACCP Kritik Kontrol Noktaları ve Tehlike Analizleri diye adlandırılır. HACCP’nin amacı insan sağlığını tehdit edecek unsurların önüne geçerek bu risklerin ortadan kalkmasını sağlamaktır. Üretim akışındaki tüm aşamalar incelenmelidir.

Bunu sıralamak gerekirse; Hazırlık öncesi, hazırlığın tamamlanması, Ürün üretimi, transfer, stoklama, packing (ambalajlama), saklama ve taşıma şeklinde sıralanabilir.Her adımda kesinlikle hijyen konusuna koşullarına uymak zorunludur.HACCP Belgesi olan alan bir firma hijyen ve titizlik konusunda güvenilir bir firma olduğunu göstermektedir. HACCP Belgesi Gıda ürünü üretimi yapan firmalar tarafından alınmaktadır. HACCP Belgesi firmanın gıda konusunda tüm adımlarda hijyene önem verdiğini ve insan sağlığı konusunda titizlikle çalıştığını gösterir.HACCP analiz sistemi HACCP Belgesi ise HACCP analizinin olumlu sonuçlanması ile alınan bir gıda güvenliğini sertifikasıdır. Bu analiz tamamen bilimsel veriler ile yürümektedir.

HACCP Belgesi nedir?

HACCP Belgesi nedir? HACCP Belgesi nedir neden alınır? HACCP Belgesi gıda üretimi yapacak olan bir firmanın belirli analizlerle insan sağlığını tehdit edecek unsurların ortadan kalkması ile güvenli hale gelmesi sonucu üretim yapması için aldığı bir belgedir. Bir firma ürününü üretip ve satabilmesi için bu belgeye ihtiyacı vardır. HACCP Belgesi nedir tabi ki insanların güvenle tüketimini sağlayabileceği ürünlere verilen belgedir.

HACCP Belgesi nasıl alınır?

HACCP Belgesi nasıl alınır? HACCP Belgesi veren kuruluşlar? HACCP Belgesi nasıl alınır bunun belli adımları bulunmaktadır. HACCP Belgesi almak için HACCP ürün analizleri yapılmaktadır daha sonra her hangi bir risk bulunmadığı takdir de HACCP Belgesi alabilirsiniz. HACCP Belgesi nasıl alınır bunun için İNTEGRAL Kalite Danışmanlık olarak sizlere yardımcı olmaktayız. HACCP Belgesi Nasıl Alınır dendiğinde insanlar bir ücret ödeyerek alındığını sanmakta, HACCP Belgesi almak için uyulması gereken bazı zorunluluklar ve istenilen bazı esaslar vardır. HACCP Belgesi para ile alınmaz öncelikle belli prosedürlere uyularak hak edilen bir belge olduğunu unutmamalıyız.

Gıda Üretim Sertifikası Tarım Bakanlığınca istenen HACCP Belgesi almak için;

• İntegral Kalite Danışmanlık firmamız ile irtibata geçmeli
• Firmamız ile sözleşme yapmanız,
• Firmamız tarafından Denetimin yapılması ve
• Belgenizin tarafınıza verilmesi ile sürecin tamamlanması.

HACCP belgesi Faydaları

HACCP Belgesi Faydaları firmanın güvenilir ve hijyene dayalı bir firma oldu gösterdiği için tercih edilmeyi sağlamaktadır. HACCP Belgesi Faydaları firmanızın güvenoyunu arttırarak sizleri rakiplerinize nazaran daha iyi bir noktaya taşımaktadır.

HACCP Belgesi Faydaları sırlarsak;
- Gıda hijyen güvenliğini sağlar.
- İnsan sağlığını tehdit edecek her türlü etkilerden koruyarak güvenli üretimi sağlar.  
- Müşteri güveninin ve memnuniyetinin sağlanması
- Pazar alanının büyümesini sağlar.
- Hatalı üretimden doğacak olan ürün kayıpları olasılığını azaltır.

HACCP belgesi kimler almalıdır?

HACCP Belgesi kimler almalıdır? HACCP belgesi kimler almalıdır gıda ürünü üretimi yapan ve geniş bir pazara sahip olmak isteyen tüm firmalar bu belgeyi almalıdır. HACCP belgesi kimler almalıdır? tüketicilerin ve fason firmalar tercihi olmak isteyen firmalar HACCP Belgesi almalıdır. HACCP Belgesi kimler almalıdır? gıda ürünü sektöründe olmak, tercih edilmek, büyümek isteyen tüm firmalar almalıdır.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1341262 µs