Piyasalar

22 Mayıs 2018, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Rakka'da çocuk katliamı

12 Haziran 2017 15:09 tsi
Rakka'da çocuk katliamı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), çatışmaların yoğunlaştığı Suriye'nin Rakka ilinde 40 bin çocuğun ateş hattında kaldığını, 25 çocuğun öldüğünü bildirdi.

 UNICEF Sözcüsü Christophe Boulierac, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, "Rakka'daki ağır şiddet, son derece tehlikeli şartlar altında sıkışıp kalan 40 binden fazla çocuğun hayatını tehdit ediyor" dedi.

Sözcü Boulierac, bölgeden endişe verici raporlar aldıklarını belirterek, Rakka'da en az 25 çocuğun hayatını kaybettiğini, pek çok çocuğun yaralandığını söyledi. Rakka'daki çatışmalar nedeniyle 80 bin çocuğun yerinden edildiğini aktaran Boulierac, bu çocukların geçici kamplarda kaldığını ifade etti.

Boulierac, bölgede çatışan tüm taraflara, çocukların bölgeden güvenli şekilde tahliye edilmelerinin sağlanması çağrısında bulundu. Bir soru üzerine Boulierac, 25 çocuğun nasıl öldürüldüğü konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke de basın toplantısında söz olarak, kendilerine ulaşan bilgiye göre Rakka'da en az 200 bin sivilin bölgede sıkıştığını belirtti.

Laerke, Rakka'daki sivillerin temel insani ihtiyaçlardan yoksun olduğunun altını çizerek, Rakka valiliği sınırları içinde yaklaşık 440 bin sivilin DEAŞ'a karşı başlatılan operasyondan etkilendiğini kaydetti.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2976250 µs