Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Müslüman kendini kandırmamalı

2 Mart 2017 17:06 tsi
Müslüman kendini kandırmamalı Her fırsatta Batının kucağına oturan, onlardan himmet ve hizmet bekleyenler bilmelidir Haçlının tek hizmet kapısı Haç’tır.

İslam tarihi boyunca Batı’nın Müslümanlara yönelik politikalarında “İslam’ı ve Müslüman liderleri kullanma” stratejisi her zaman revaçta olmuştur. Bu bağlamda zaman zaman İslami mesajlar vermekten kaçınmadıkları gibi Müslüman toplumlara şirin gözükmek için her yolu denemişlerdir.
Aslında Arap Baharı bunun en somut örneğidir. Arap Baharı ile Müslümanlara sözüm ona özgürlük vermek iddiasında olanlar, bugün kana buladıkları Ortadoğu coğrafyasına mensup Müslümanların ABD’ye ayak basmalarına dahi yasak getirmişlerdir.
Medeniyetler İttifakı toplantılarında Müslümanlara sıcak mesajlar verenler, bugün Macaristan’ın Asatthalom şehrinin belediye başkanının yaptığı gibi Müslümanların şehre girişlerine yasak koymaktadır.
Türkiye’yi zindana çeviren ve görünürde ‘dini bir hareket olarak’ yola çıkan ve sonunda FETÖ olarak adlandırılan yapının, Batı tarafından 20 yıla yakın bir zamandan beri kullanılmasının sebebi de budur.
Aslında bu konuda en önemli mesajın verildiği olaylardan bir Napolyon Bonapart’ın Mısır’ı ele geçirmek için ‘kendini Müslüman’ ilan etmesidir.
Bonapart, hem İngiltere’nin Hindistan yolunu kapatmak ve hem de Fransız Devrimi sonrası gücünü daha da etkinleştirmek için Mısır’ı ele geçirmeye karar verdi.
19 Mayıs 1798 sabahı Toulon’dan demir alan 600 gemilik Fransız donanması, taşıdığı 40 bin asker ile 1 Temmuz sabahı İskenderiye önlerine ulaştı. Napolyon, askerlerine yol boyunca “Mısır’ın halkı Müslüman’dır. İnançlarına ve âdetlerine hürmet edin” diye konuşmalar yapıyordu.
Mısır, o dönemde resmen Osmanlı toprağı sayılıyordu ama asıl güç zaten ülkeye asırlardan beri hâkim olan Memlükler’in elindeydi.
Napolyon’un karaya çıktıktan sonra yaptığı ilk şey ne kadar Müslüman ve hatta şeriat ehli bir kişi olduğunu Müslüman Mısır halkına anlatmak için bir beyanname yayınlamak oldu.
Arapça yazdırdığı beyannameye şöyle başlıyordu:
“Memlükler, dünyanın en güzel yerini (Mısır’ı) çoktan beridir zulüm altında tutuyorlar. Fakat her şeye kadir olan Allah artık bu hükümdarlığın son bulmasını emretti.”
Tıpkı bugün olduğu gibi Müslümanları zulümden kurtarmak ve onlara bahar getirmek için yola çıktıklarını söyleyen ve Bonapart’ın beyannamesi şöyle devam ediyordu:
“Ey Mısır halkı! Zalimlere, benim buraya gasp edilmiş haklarınızı iade için geldiğimi, Allah’a Memlükler’den daha fazla inandığımı ve Hazreti Muhammed ile hayranlığımı celbeden Kur’an-ı Kerim’e hürmetkâr olduğumu söyleyiniz. Ey şeyhler, imamlar ve diğer önde gelenler! Halka Fransızların da hakiki Müslüman olduklarını ve Osmanlıların şevketli padişahı ile her zaman dost bulunduklarını söyleyiniz. Amacımız, padişaha asi olan Memlükler’i ezmektir.”
Fransızların bu “İslami propagandaları etkili oldu, Memlükler’i yendiler ve Mısır’ı ele geçirdiler.
Bonapart, Mısır’daki sarayında afiyetle domuz etini yiyip şarabını içerken, Mısır’ın saf ve cahil Müslümanları arasında Bonapart’ın ne kadar mümin bir kişi olduğuna inanan hayli kişi vardı.
Haç’ın ve Haçlı’nın İslam ve Müslüman adına söyledikleri her şeye benim gözümde ‘tatlı bir yalandan’ ibarettir. Müslümanlar 1798’te Mısır’ı ele geçirmek için “Allah’a, Peygamber’e ve Kuran’a” hürmetini ilan eden Bonapart’ın sahtekârlığından ders alsalardı, bugün yine Batı patentli Arap Baharı tuzağına düşmeyecek ve yüz binlerce kayıp vermeyeceklerdi.
Her fırsatta Batının kucağına oturan, onlardan himmet ve hizmet bekleyenler bilmelidir Haçlının tek hizmet kapısı Haç’tır.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1163901 µs