Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Erdoğan'dan NATO'ya sert mesaj

22 Kasım 2016 11:12 tsi
Erdoğan'dan NATO'ya sert mesaj Terörle mücadele konusunda Türkiye'nin daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Erdoğan, NATO üye ülkelerine sert mesajlar verdi ve 'Dost acı söyler; mücadele ettiğimiz terör örgütlerinin elinde dostlarımızın ürettikleri silahları görüyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu.

Terörle mücadele konusunda Türkiye'nin daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Erdoğan, NATO üye ülkelerine çok sert mesajlar verdi ve 'Dost acı söyler; mücadele ettiğimiz terör örgütlerinin elinde dostlarımızın ürettikleri silahları görüyoruz' dedi.

Erdoğan, "Günümüz dünyasında hiçbirimiz bir yangın çıktığında 'nasıl olsa dumanı ve ateşi bana gelmez' diyemeyiz. Böyle bir şansımız yok. Er ya da geç bu yangın, bu duman bize de ulaşacaktır. Tehditlerin küreselleştiği ve güç dengelerinin değiştiği böyle bir dönemde mevcut kurumların da kendilerini gözden geçirmeleri şarttır. Bu tehditlerin bertaraf edilmesi ve fırsatların kazanımlara çevrilebilmesi için meselelerin daha kapsayıcı platformlarda ele alınması gerekiyor. Unutulmamalıdır ki NATO hiçbir zaman sadece ortak tehditlere karşı kurulmuş bir savunma örgütü olmamıştır. NATO demokratik değerleri geliştirme idealine bağlı olan devletleri bir araya getirmiş bir güvenlik platformudur" dedi.
Türkiye olarak güçlü bir desteğe ihtiyacımız olduğunu size ifade etmem gerekir" diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Teröre karşı ikircilik tutum alan ülkeler eninde sonunda bunun bedelini kendi toprakları içerisinde ödeyecektir. Biz bu tecrübeyi on binlerce güvenlik görevlimizin ve vatandaşımızın canı pahasına öğrendik. Şunu burada birkez daha ifade etmek isterim; bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz terör örgütlerini bizzat kaynağında imha etmeye çalışıyoruz." 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1529732 µs