Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Namık Kaybetti: Android N'in İsmi: Android Nougat

1 Temmuz 2016 10:42 tsi
Namık Kaybetti: Android N'in İsmi: Android Nougat Android işletim sisteminin yeni sürümü Android N'in adı resmen açıklandı! Google Android'in yeni sürümüne Android Nougat adını verdiğini duyurdu.

Dünya'nın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'in sahibi Google, yeni Android N kodlu sürüme isim bulamadıklarını duyurmuş ve tüm dünyadan Android N'in adıyla ilgili isim önerisi istemişti. Android'in resmi internet sitesi üzerinden kullanıcılar Google'a binlerce isim önerisi gönderdi ve nihayet Android işletim sisteminin yeni adı açıklandı.

Başlığı okurken muhtemelen kötü haberi aldınız ancak içerikte de kötü haberi bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Ne yazık ki İnci Sözlük üyelerinin harika isim önerisi Namık kaybetti ve Android N sürümünün resmi adı Nougat olarak belirlendi.

Google'ın ana kampüsünde açılışı yapılan resmi Android heykeliyle birlikte Android Nougat ismi kesinleşmiş oldu. Google ilk olarak yeni Android sürümünün adını Snapchat hesabı üzerinden açıkladı. Aslında çeşitli anket şirketleri en çok istenen ismin Nutella olduğunu söylüyordu, anlaşılan Nutella bir marka olduğu için Google reklam anlaşması olmayınca bu sürüme Nutella adını vermemiş.

Nougat ne diyecek olursanız çeşitli bal, şeker ve vanilya gibi tatlandırıcılarla yapılan içinde genellikle fındık parçacıkları bulunan bir helva çeşidi. Ülkemizde bu tatlı Nuga olarak adlandırılıyor. Bu arada Google'ın bu ismi neye göre belirlediği bilinmiyor. Şirket kendisine gelen isimlerden beğendiğini ya da en çok öneri olarak yazılan ismi seçmiş olabilir.

KAYNAK: İntegral Bilişim 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1183065 µs