Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Doğaseverler Kanyonda

3 Haziran 2015 10:25 tsi
Doğaseverler Kanyonda Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Arıcılar köyü sınırlarında yer alan Geyik Kanyonu’nda ‘Doğal Cennet Geyik Kanyonu Projesi’ kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Son yıllarda doğa sporcuları ve fotoğrafçıların ilgi gösterdiği Geyik Kanyonu, irili ufaklı şelaleleri, bitki örtüsü, yaban hayatı ve parkurları ile Muğla’nın “gizli doğa cenneti” olarak anılıyor.
Muğla Valisi Amir Çiçek, ilçede alternatif turizm potansiyeli bulunduğuna dikkati çekerek, “Ula’da tarihin, denizin, kumun, su sporlarının yanında oksijeni bol, içerisinde değişlik hayvan türleri bulunan, insanın stresini atarak sağlıklı yaşamasını sağlayan bir kanyon var” dedi.
Kalabalık bir grupla kanyonda yürüyüş yapıp “doğal cennet”in güzelliklerini keşfedeceklerini söyleyen Çiçek, “Bugün buraya spor yapmak, yürümek için geldik. Geyik Kanyonu’nu biliyorsunuz ama daha iyi tanıtılması gerek. Valilik olarak alternatif turizm üzerinde duruyoruz, Geyik Kanyonu’nu da alternatif turizm içerisine koymak şartıyla, daha iyi tanıtılması, buraların turizme açılması konusunda bir dizi çalışma daha yapacağız” diye konuştu.
Yürüyüşe katılan Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Ula’nın Muğla’nın tarihi ve kültürel değerler açısından en zengin ilçelerinden biri olduğunu söyledi.
Geyik Kanyonu’nun zengin faunası, eşiz görünüme sahip şelaleleri, irili ufaklı mağaraları, endemik bitkileri ve yaban hayatıyla ilçenin önemli turizm merkezi olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Kaymakamlık olarak alternatif turizm değerlerimizi sağlıklı şekilde planlayıp tanıtmaya ve ziyaretçilerin asgari taleplerini karşılamaya yönelik projeler üretmeye devam ediyoruz. Kaymakamlığımız tarafından hazırlanan ‘Doğal Cennet Geyik Kanyonu’ projesi 2013 Yılında Güney Ege Kalkınma Ajansına (GEKA) sunuldu ve başarılı projeler arasında değerlendirilip maddi destek almaya hak kazandı. Proje kapsamında, kanyonun başlangıcında mesire alanı, peyzaj düzenlemesi ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kurulumlar inşa edildi ve mesire alanının elektrik ve su altyapıları tamamlandı. Yine proje kapsamında kanyonun tanıtımına yönelik, projenin basına tanıtılması, organizasyonlar, broşür ve tanıtım filmi, turizm rehberi el kitapçığı hazırlanması ve basımı faaliyetleri, gerçekleştirildi. Geçimini arıcılıktan temin eden yöre halkına yönelik, arıcılık, turizm, iletişim ve İngilizce kursları verildi.”

 

Etiketler: Doğal Cennet Geyik Kanyonu, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Muğla, Gizli Doğa Cenneti, Muğla'da Saklı Cennet 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1149452 µs