Piyasalar

24 Haziran 2019, Pazartesi tsi
°C

En Sıcak Konular

Sergisi Açıldı...

14 Mayıs 2014 11:26 tsi
Sergisi Açıldı... Kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan bu sergi 11 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşacak.

Kadınlara özel tek fotoğraf yarışması ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’14 Sergisi Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl sekizincisini düzenlediği ve kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de dereceye girenlere 10 Mayıs’ta İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir kokteyl ile ödülleri verildi. Sergi 11 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverler ile buluşacak. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’na bu sene 967 yarışmacı 4.449 fotoğrafla katıldı. ‘Hayata Dair’ temasıyla fotoğraf tutkunu kadınları buluşturan yarışmada Ferah Budak, ‘Balon’ adlı fotoğrafıyla birinciliğe layık görüldü. Fatma Gökmen, ‘AVM Halleri’ adlı fotoğrafıyla ikinci olurken Ümran Özdemir ‘Döngü’ adlı fotoğrafıyla üçüncü oldu.

1. Ferah Budak: 'Balon'

İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana 8 bini aşkın kadının, 36 bini aşkın fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’ Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi. Binlerce kadını fotoğraf etrafında buluşturan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Bu sene 967 yarışmacının 4.449 fotoğrafla katıldığı yarışmada dereceye girenler için 10 Mayıs’ta İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin ardından sergilenmeye değer bulunan 44 eser 11 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde fotoğrafseverlerle buluşacak.

2. Fatma Gökmen: 'AVM Halleri'

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında, ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Çolak ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

3. Ümran Özdemir: 'Döngü

Serginin açılış konuşmasını yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın, kadın fotoğrafçıların ilgisi sayesinde sekiz sene içinde çok büyük bir yol kat ettiğini söyledi. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in her geçen sene büyüyen ve gelenekselleşen bir fotoğraf yarışması olduğunun altını çizen ve yarışmaya ilgi gösteren herkese teşekkür eden Uğur Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Anadolu Hayat Emeklilik olarak kadınlarımızın eğitim ve hayat standardı yükseldikçe Türkiye’nin ilerleyeceğine inanıyoruz. Bireysel emeklilik sisteminin lider kuruluşu olarak, kadınlarımızın her zaman en iyisini hak ettiğine inanıyoruz. Faaliyetlerimizde kadınları harekete geçirecek, onların hayata katılmalarına, kendilerini ifade etmelerine fırsat tanıyacak ortamlar yaratmaya özen gösteriyoruz. Bu çerçevede ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ Fotoğraf Yarışması 8 yıldır başarıyla yoluna devam ediyor.”
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1370993 µs