Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Aziz KARACA


Aziz KARACA
15 Temmuz 2016

Verdiğin bir oy oldu oy oy oy“Benim bir oyumdan ne olacak” diyerek verdiğin bir oy, seksen milyonluk koca bir millet için ne yazık ki “oy oylara, of oflara, ahlara-vahlara” dönüştü.
Araştırmadan-soruşturmadan ve ülkenin geleceğini düşünmeden verdiğin bir oy nice talanlara yol açtı, katı açılmamış yalanlara yol açtı, eşi-benzeri görülmemiş fırıldaklara kapı araladı.
Bu cennet vatanın muhtelif köşelerinde patlayan her bombada sen varsın ve senin bir oyun var, bu çilekeş milletin çocuklarının nahak yere katiller tarafından katledilmelerinde sen varsın ve senin bir oyun var, ülkenin dört bir yanına üçer-beşer gönderilen ay yıldızlı şehit tabutlarında sen varsın ve senin bir oyun var, ağlamaktan gözyaşları kuruyan bağrı yanık anaların feryadında sen varsın ve senin bir oyun var, düğününe üç ay kala nişanlısının tabutuna sarılan genç kızların kısık seslerinde sen varsın ve senin bir oyun var, viraneye dönen il ve ilçelerin enkazlarında sen varsın ve senin bir oyun var…
Sorgusuz-sualsiz, araştırmadan-soruşturmadan ve dahi aklını kullanmadan önüne gelen her seçimde desteklediğin partinin bir kere kuruluşu şaibeliydi, bir kere proje partisi idi ama sen söylenenlere kulaklarını tıkadın, beynini kilitledin ve alkışını sürdürdün.
Senin desteğini aldılar ve fakat kurduranlara hizmet ettiler, proje sahiplerinin projelerine hizmet ettiler, küresel tefecilerin heybelerini doldurmalarına hizmet ettiler, ülkemiz ve bölgemiz üzerinde ihanet planları yapan hain şebekelere hizmet ettiler.
Önüne gelen her sandıkta, ısrarla desteklediğin partinin iktidarı, yıllar geçtikçe etrafındaki şüpheleri giderecek kadar, küresel tefecilerin ve programcıların emrinde bir kadro olduklarını ispatlayacak derecede söylemler ve eylemler sergilediği halde sen ne yazık ki şartlanmışlığını devam ettirdin ve gafletten uyanmaya asla yanaşmadın.
Verdiğin bir oy bu millete ve devlete çok pahalıya mal oldu.
Senin bir oyun, seksen milyonluk koca bir milletin paramparça olmasına sebep oldu, karpuz gibi parçalamak isteyenlerin işlerini kolaylaştırdı, millete ait olan kaynakların milletin elinden alınıp küresel tefecilere devredilmesine aracı oldu ve elbette verdiğin bir oy sana da, senin çocuklarına ve torunlarına da hesap edemeyeceğin kadar pahalıya mal oldu, olmaya da devam edecek.
Verdiğin bir oy, bu ülkenin tarihinde görülmemiş hazine talanlarına, yer altı ve yer üstündeki kaynak talanlarına ve en önemlisi de umut talanlarına yol oldu, hatta duble yollar oldu.
Sonunu düşünmeden, sormadan-sorgulamadan verdiğin bir oy, Müslüman Türk milletinin örfüne ve geleneğine saldıranların, geçmişine ve geleceğine saldıranların, istiklalini ve istikbalini toza–dumana katanların atlarına nal, nallarına mıh oldu.
On beş yılın sonunda çivisi sökülmüş bir devletin hazin gıcırtılarında sen varsın ve senin bir oyun var, umutları sellere-sulara verilmiş seksen milyonun asık suratlarında sen varsın ve senin bir oyun var, BOP gereği İslam coğrafyasında katledilen on milyon Müslümanın akan kanlarında sen varsın ve senin bir oyun var, terörün palazlanmasında, semirmesinde ve milletin her gün canını yakmasında sen varsın ve senin bir oyun var.
Verdiğin bir oy ve oldu oy oy oy.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 15 Temmuz 2016 Verdiğin bir oy oldu oy oy oy
  • 14 Temmuz 2016 Hem baş tacı hem de hayatın dışında
  • 14 Temmuz 2016 Hem baş tacı hem de hayatın dışında
  • 29 Haziran 2016 Oruç ikliminde basiretler yeşermelidir
  • 28 Haziran 2016 Kurandan hicret; felaket Kurana hicret; rahmet
  • 3 Aralık 2015 Peygamber muhatap ümmet muaf öyle mi?
  • 2 Aralık 2015 Alim var yük alır Alim var yük olur
  • 11 Kasım 2015 Son Mesajın müminleri
  • 6 Kasım 2015 Ne yani?
  • 4 Kasım 2015 Milli irade izinden döndü!
  • 30 Ekim 2015 Yapma hocam etme hocam!
  • 30 Ekim 2015 O olmadan olmaz
  • 28 Ekim 2015 Kasım'dan Kasım'a neler değişti?
  • 23 Ekim 2015 Acıları paylaşma bağlamında Kerbela faciası
  • 16 Ekim 2015 Yeni yılınız kutlu olsun
  • 14 Ekim 2015 Proje partisinin tüm icraatları da proje gereği olur
  • 9 Ekim 2015 Bir kadronun kumaşı 14 yılda anlaşılmaz mı?
  • 8 Ekim 2015 Aldananlara aldanmayın
  • 17 Eylül 2015 Keşke anan taş doğaydı
  • 7 Eylül 2015 Kumdaki kafalar üstünde yükselenler
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1548073 µs