Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Prof. Dr. Ata SELÇUK


Prof. Dr. Ata SELÇUK
1 Temmuz 2016

Tek çareÜlkemizde ‘Çekiç Güç’ün yerleşmesi ile başlayan terörün sebepleri ne yazık ki, idarecilerimizce görmemezliğe gelinmiş nerede ise bir neslin hayatı süreci boyunca ülkemiz kan ağlamıştır. 
Egoist, zalim Batı, ne yazık ki, ülkemizi bir Afrika ülkesinden öte sömürmede devam etmektedir. Ne zaman emirlerinde bir gecikme gördüyse derhal vakit kaybetmeden gözdağı vermiş ve istediği tavizleri fazlası ile almıştır. İsrail ile yapılmış olan son antlaşmanın Gazze ve Mescid-i Aksa’da oluşturduğu sonuçlar derhal görülmüştür. İsrail Kur’an’da anlatıldığından farklı olamadığını her seferinde göstermiştir. Onlarla fazla ilişki elbette bir İslam ülkesine zarar verecektir.  Artık buna bir son verilmesi gereklidir. 
Şu son verilen katliam mesajının tek sebebi vahşi Batı’nın, Türk-Rus yakınlaşmasını önleme çabasıdır. Elbet bunun bir karşılığı olmalıdır. Bize yakışan karşılık, ancak ve ancak bağımsızlığımızı ilan etmemizdir. Her zaman gördüğümüz terör şantajını bir an önce ortadan kaldırmaktır. Ülkemiz devamlı terör tehdidi ile mücadele etmeye daha ne kadar mecbur edilecektir. Yabancı güçlerin ülkemizde cirit atmasına göz yumdukça sonuç asla değişmeyecektir. O zaman tek bir yol vardır. Önce Rusya ile ilişkileri sağlamak, terörün dış kaynaklarına havadan kolayca ulaşabilmek, Suriye ve Irak’la dolayısıyla İran ve Rusya ile Ortadoğu’ya sahip çıkarak eski sınırlara dönüşü sağlamaktır. 
NATO’nun işin içinde olmasının hiçbir olumlu etkisi olamaz ve de şimdiye kadar ancak teröre destek verilerek BOP’u yürütmüşlerdir. Bahane ise bizim NATO’dan yardım talebimizdir. Ve bu talebe de resmen zorlanmamızdır. Hani nerede koruyucu kalkanlar. Sınırlarımızdan gelen saldırılara havadan müdahale etmemiz mümkün değil. Gelen füzeleri durduracak sistemler nerede. Hepsi hayalet olup kaybolup gittiler. 
Sayısının en azından 50 olduğu bilinen gizli veya açık tüm NATO adıyla veya antlaşmalarla tahsis edilen askeri tesislerde,  her türlü yabancı asker ve istihbaratın olduğu bir ülkede nasıl düzen sağlanır ki? İlave olarak son durumda bu arı kovanına İsrail’in de katılacağı kesinleşmiştir. Katliamlara cevap: Derhal ABD’nin BOP eş başkanlığından istifa ederek, ABD’nin Büyük İsrail hayaline bir son vermektir. Bunun yolu Suriye, Irak, İran ve en önde Rusya ile ortak harekettir. 
Aslında bu yapılan katliamlar kimlerin soykırımcı olduğunu göstermektedir. Kesin olarak bu Prof. Dr. Haydar Baş’ın ifade ettiği gibi basit örgütlerin başaracağı bir olay değildir. 
Olayın asıl sebebi, Türk-Rus yakınlaşmasıdır. Türk ordusunun tek başına bile bölgesindeki çapulcuları, kolayca yok etmesi zor değildir. Ortadoğu’nun bu durumundan komşu ülkeler zaten çok tedirgindir. Bunun temel sebebi ise, bizim dış politikalarımızın şu ana kadar Batının emrinde oluşmasıdır. Yani Türkiyesiz bir BOP uygulanması asla mümkün değildir. Batıya verilecek en büyük ders NATO yardımını tamamen devre dışı bırakarak ABD’nin ve uşaklarının bir an önce ülkeyi terk etmesini istemektir.  
Bu BOP’un sonu olacaktır. Bunu bir an önce komşularımızla anlaşıp bitirmemiz şarttır. Rusya’nın hava saldırılarında serbestlik sağlaması halinde, yıllardır esir hale getirilmiş, BOP’lanmış, bölünmüş, sırasını bekleyen komşularımız da devreye bütün güçleri ile katılacaklar, ne terör kalacak ne de Ortadoğu’da bir düzensizlik. 
Şunu unutmamamız lazım. Öncelikle, AB’ye ve ABD’ye verilmiş tüm tavizlere son vererek, verilmişleri de geri alarak gereken dersleri vermek şarttır. Papa’nın, her zamanki gibi Apo’nun ve destekleyenlerin, terörle mücadele etmeyin mesajları bize ‘bölünün’ demekten başka nedir! 
Hala mı uyanmayacağız. Bu ülkenin Batı’nın çiftliği olmadığının anlatılması önemlidir. Bu vatan bizimdir, bizim kalacaktır. Yurtta sulh cihanda sulh hedefimiz olacaktır. Tüm şehitlerimize Allah(c.c) rahmet etsin. Makamları cennet olsun. Yaralılarımıza Allah(c.c) şifalar versin. Türk milletine sabırlar versin. ÂMİN.Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Temmuz 2016 Tek çare
  • 28 Haziran 2016 Harikalar diyarı
  • 30 Ekim 2015 Dünya cennetine hasret gidecekler
  • 16 Ekim 2015 İşler duyuna kaldı
  • 15 Ekim 2015 Sayılı günler
  • 14 Ekim 2015 Eyvah
  • 20 Temmuz 2015 Alay
  • 30 Nisan 2015 Felaket
  • 10 Aralık 2014 Hedefe doğru
  • 29 Nisan 2014 İbret
  • 21 Nisan 2014 Kayıplar aranıyor
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1405052 µs