Piyasalar

25 Haziran 2019, Salı tsi
°C

En Sıcak Konular

Haydar ÖZDOĞAN
HUKUKÇU
Haydar ÖZDOĞAN
28 Nisan 2015

5.000 TL Mİ ÇOK? BİZ Mİ BU PARAYI HAKETMİYORUZ?Söylediği her söz her fikir dünyada gündem olan Prof. Dr. Haydar BAŞ beyin asgari ücretin 5.000 TL olması vaadi özellikle son dönemde medyada çok ses getirdi. Hemen hemen bütün haber sitelerinde, TV'lerde ve gazetelerde 'Haydar Baş'tan Çılgın Seçim Vaadi' başlıklı haberleri yapıldı.

Rusya'nın Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayarak güçlü bir ekonomi ile dünya siyasetine yön vermesi hiç şüphesiz Prof. Dr. Haydar BAŞ beyin tezi sayesinde gerçekleşmiştir. Bu tez uluslararası kongrelerle dünyaya tebliğ edilmiş ve 2013 yılında Rusya Parlamentosu Duma'da anlatılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yayınladığı bir video ile bu beyanının bir vaat değil; yazarı olduğu tezin gerekliliği olduğunu açıkça ifade etmiş ve kaynaklarını herkesin anlayabileceği açıklıkta anlatmıştır. Senyoraj geliri, madenlerin işlenmesi ile elde edilecek gelirler ve vergi gelirleri ile rahatlıkla bu vaadin gerçekleşeceğinin hesabını anlatmış, ispatını yapmıştır.

Açıklanan rakamlar zaten 5.000 TL'nin insanca yaşamak için gereken minimum rakam olduğunu göstermektedir. Zaten İsviçre Lüksemburg Belçika Hollanda İrlanda Avustralya Rusya gibi dünyanın birçok ülkesinde asgari ücret 2.000 $ civarındadır. Cennet ülkemizde ise net asgari ücret 947,07 TL iken; dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.301 TL, yoksulluk sınırı ise 4.238 TL'dir. Tarih boyunca aslında hazine üzerinden yaşayan Türk Milleti kaynakları kendileriyle paylaşmak konusunda yöneticilerinden o kadar çok çekmiş ki artık insanca yaşamayı lüks olarak algılamaya başlamıştır. Bu yanlış algı sebebiyle insanlar içine girdikleri öğrenilmiş çaresizlik sendromundan çıkamamakta ve gözlerinin önünde kaynaklarıyla onlara rahatça geçinebilme imkanı sağlayan lideri görememektedirler. Et yemek, tatile gitmek gibi şeyler sadece TV dizilerinde olabilir zannedilmektedir. Hal böyle iken hayatını milletine adamış, ilmiyle fikriyle imanıyla dünyanın takdirini kazanmış olan Haydar Hoca sanki sadece hayallerde gerçekleşebilecek vaatlerini nasıl gerçekleştireceğini denklemleriyle ortaya koymuştur.

Her şeyin kanıksandığı bu dönemde, ülkeyi saplandığı ekonomik bataktan kurtarmak için insan olduğumuzun bilincinde olup insanca yaşayabilmek için üzerimize düşen Bağımsız Türkiye Partisi ve Prof. Dr. Haydar BAŞ beyin yanında yer alıp, kendi ifadesi ile FAKİRLİĞİN SUÇ SAYILACAĞI bir Türkiye inşa etmektir. Çünkü biz bunu hak ediyoruz.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 28 Nisan 2015 5.000 TL Mİ ÇOK? BİZ Mİ BU PARAYI HAKETMİYORUZ?
  www.sinemalar.com

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  1211937 µs